Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Розвиток інноваційного середовища у Полтаві: співпраця з Політехнікою і відкриття нового TISC на базі торгово-промислової палати
  29 Січня 2024 Коментарів немає Irena

  Розвиток інноваційного середовища у Полтаві: співпраця з Політехнікою і відкриття нового TISC на базі торгово-промислової палати

   

  Представники IP офісу в межах роботи National IP&Innovations Hub та реалізації міжнародного проєкту TISC в Україні взяли участь у серії заходів у Полтаві.

   

  Воркшоп, розвиток стартапів, інноваційні проєкти в університеті

   

  Зокрема, представники ІР офісу провели тематичний воркшоп в Національному університеті “Полтавська політехніка ім. Юрія Кондратюка”, на базі якого вже успішно функціонує Центр підтримки технологій та інновацій (TISC).

   

   

  Ольга Кронда, начальник Департаменту розвитку інновацій, презентувала тему: “Можливості National IP&Innovations Hub для інноваційного розвитку України”.

   

  “National IP&Innovations Hub приділяє велику увагу обміну досвідом та співпраці між усіма стейкхолдерами, що важливо для подальшого розвитку національної та регіональних інноваційних екосистем. Наукові установи та університети, зокрема Полтавська політехніка, є ключовими суб’єктами інноваційної діяльності у створенні інноваційних продуктів, і ми віримо у значущість нашої співпраці. Паралельно з обговоренням важливих проблем трансферу технологій ми сподіваємося на формування конкретних ініціатив, спрямованих на зміцнення інноваційної екосистеми та економічного зростання в полтавському регіоні”, – наголосила Ольга Кронда.

   

  Ольга Кронда

   

  Анастасія Ярмолюк, начальник відділу розвитку мережі центрів підтримки технологій та інновацій Департаменту розвитку інновацій, виступила з темою: “Трансфер технологій: можливості, виклики та роль Головного офісу TISC ІР офісу”.

   

  Спікер зауважила:

   

  “Мережа TISC є стратегічним інструментом для стимулювання інновацій в Україні. Ми віримо у потенціал українських інноваторів, винахідників і розвиваємо платформу, яка сприятиме їхньому успіху на світовому ринку та пропонує конкретні інструменти для підтримки інноваційних проєктів. Діяльність мережі TISC в Україні спрямована на визначення оптимальних шляхів для дослідницьких установ, стартапів, сприяння розвитку технологічних рішень. Ефективний трансфер технологій сприятиме створенню конкурентоспроможних інноваційних продуктів і послуг, а також зміцненню позицій українських компаній на світовому ринку”.

   

  Анастасія Ярмолюк

   

  Галина Штогрин, начальник відділу координації грантової діяльності Департаменту розвитку інновацій, висвітлила тему: “Супровід та координація грантової діяльності за участі ІР офісу”, акцентувавши:

   

  “Грантова діяльність є справжнім каталізатором для наукових досліджень та створення інновацій. Ми активно сприяємо обранню правильних інструментів для кожного інноваційного проєкту, що містить складову щодо ІР”.

   

  Галина Штогрин

   

  Ігор Шевченко, заступник начальника відділу аналізу інноваційних показників та патентної інформації Департаменту з економічних питань інноваційного розвитку, розкрив тему: “Трансфер технологій відповідно до етапів у ЗВО: практичні аспекти”, зазначивши:

   

  “Практичні аспекти трансферу технологій передбачають реалізацію кращих практик у співпраці з бізнес-середовищем. Важливо акцентувати увагу на тому, як забезпечити ефективну взаємодію між закладами вищої освіти, науковими установами та бізнесом”.

   

  Ігор Шевченко

   

  Представники ІР офісу визначили напрями співпраці з Полтавською політехнікою щодо активного залучення до спільних проєктів в межах функціонування мережі TISC, підключення до баз даних ВОІВ (ARDI та ASPI) та проведення спільної роботи з метою розвитку регіонального інноваційного хабу.

   

  Також представники ІР офісу вирушили на екскурсію університетом, під час якої побували у Музеї Науки, Лабораторії робототехніки Cyber Robo Lab та інших структурних елементах розвитку інноваційної діяльності.

   

  Окрім того, обговорили можливості співпраці щодо розвитку стартап-проєктів. В університеті ведеться активна робота щодо цього. Наприклад, інвестиційний проєкт з виробництва сучасних швидкомонтажних ресурсозберігаючих будівельних конструкцій (для прискореного відновлення промислових будівель в умовах воєнного стану).

   

  Співпраця з Полтавською торгово-промисловою палатою

   

  В межах візиту до регіону представники ІР офісу також відвідали Полтавську торгово-промислову палату (ПТПП) з метою підписання Меморандуму про співробітництво з ІР офісом, а також відкриття нового TISC – на базі ПТПП.

   

  зліва направо: Президент Полтавської ТПП Володимир Борисенко,

  заступник директора ІР офісу Ігор Паренчук

   

  На заході відкриття TISC на базі Полтавської ТПП Ігор Паренчук, заступник директора ІР офісу, підкреслив:

   

  “Ми впевнені, що співпраця IP офісу та Полтавської ТПП буде сприяти створенню стабільної та конкурентоспроможної економіки в полтавському регіоні із застосуванням не лише традиційних, але й інноваційних підходів. Новаторські сервіси ІР офісу виступають як інструменти технологічного прогресу, сприяючи формуванню інноваційної екосистеми. Вони визначаються динамічністю та ефективністю, направлені на досягнення наших спільних цілей у розвитку інноваційного середовища. Полтавська торгово-промислова палата відіграє важливу роль у розвитку економіки та підтримці підприємництва в регіоні, надаючи різноманітні послуги та інструменти для розвитку МСП, бізнесу. Тому відкриття TISC на базі ТПП спрямоване на стимулювання конкурентоспроможності та формування інноваційної екосистеми в регіоні”.

   

  Ігор Паренчук

   

  Співпраця ІР офісу з Полтавською ТПП передбачає:

   

  • просвітницьку діяльність,
  • інформаційно-консультаційну підтримку бізнесу, зокрема МСП,
  • супровід з питань охорони прав інтелектуальної власності, комерціалізації об’єктів IP права та трансферу технологій,
  • організацію та проведення спільних проєктів у межах TISC,
  • співпрацю в межах координації грантової діяльності,
  • розвитку регіональних інноваційних хабів.

   

   

  Читайте також:

   

  Дискусійна панель TISC Impact: досвід, виклики та перспективи

   

  TISC talk: роль розбудови ефективної інноваційної екосистеми у контексті стратегічного розвитку України

   

  Меморандум і відкриття TISC: IP офіс та Дніпровська політехніка домовилися про співпрацю

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає