Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Розвиток мережі TISC та інноваційної екосистеми в Україні: зустріч команди ІР офісу з КНЕУ ім. Вадима Гетьмана
  13 Квітня 2023 Коментарів немає Irena

  Розвиток мережі TISC та інноваційної екосистеми в Україні: зустріч команди ІР офісу з КНЕУ ім. Вадима Гетьмана

   

  Про співпрацю з метою просування діяльності мережі TISC та розвиток інноваційної екосистеми домовились під час зустрічі представники ІР офісу та Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана. Йдеться про підтримку винахідників, малого та середнього бізнесу, проєктів у сфері освіти та науки.

   

  Як зазначив заступник директора ІР офісу Ігор Паренчук, мережа TISC може стати драйвером у трансфері технологій.

   

  Необхідним є цілісний розвиток мережі TISC щодо допомоги IP cпільноті в створенні об’єктів права інтелектуальної власності, набутті прав інтелектуальної власності та подальшій комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності, а також визначення стратегії діяльності мережі TISC як інформаційного акселератора та платформи для здійснення трансферу технологій”, – підкреслив Ігор Паренчук.

   

  Зі свого боку начальниця відділу розвитку мережі центрів підтримки технологій та інновацій IP офісу Анастасія Ярмолюк акцентувала роль просвітницької діяльності як для просування TISC, так і для підвищення культрури ІВ.

   

  “Стратегічним шляхом розвитку мережі TISC поряд з активною просвітницькою діяльністю з права інтелектуальної власності з залученням представників ВОІВ є розширення напрямків діяльності мережі TISC зі спрямуванням на розвиток інноваційної діяльності, а також створення інформаційного продукту для допомоги винахідникам, інноваторам, авторам, креаторам в ефективному створенні інноваційних проєктів та комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності”, – зауважила Анастасія Ярмолюк.

   

   

  Для винахідника ж важливо знати усі інструменти комерціалізації своїх винаходів, – наголосила начальниця відділу розвитку інноваційної екосистеми ІР офісу Марина Зенова:

   

  На сьогодні кожен науковець, винахідник та інноватор повинен бути обізнаний щодо можливостей комерціалізувати свою інтелектуальну власність та бути зацікавлений у такій комерціалізації, а держава, своєю чергою, надавати такі можливості та інструменти. Це, зокрема, і відповідні програми, які допомагають довести продукт до його комерційного використання, – так звані акселераційні програми для науковців”.

   

  Також під час зустрічі домовились працювати над розробкою навчальної програми для КНЕУ. Вона має готувати дослідників, винахідників та вчених до процесу комерціалізації інтелектуальної власності та виведення наукових розробок на ринок. Це дозволить зменшити ризики та скоротити час виходу їхніх винаходів на ринок, а також сприятиме розвитку підприємницьких навичок у стінах університетів та наукових установ.

   

  Зі свого боку представники КНЕУ запропонували продовжити активну співпрацю з ІР офісом за декількома напрямами:

  • проведення маркетингових досліджень,
  • здійснення збору та аналізу маркетингової інформації з використанням новітніх методів в режимі реального часу з використанням алгоритмів штучного інтелекту, Big Data,
  • забезпечення доступу до даних, розробка пілотних лабораторій та отримання грантів і державної підтримки.

   

  Читайте також:

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає