Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • «She inspires»: як творчість українок підкорює Генеральну Асамблею ВОІВ
  08 Липня 2023 Коментарів немає Irena

  «She inspires»: як творчість українок підкорює Генеральну Асамблею ВОІВ

   

  Сукні Юлії Магдич та Івани Лобан, вишиванки з елементами доповненої реальності Олени Даць та унікальний пристрій моніторингу стану здоровʼя Cardiomo Ксенії Бєлкіної представили Україну на полях Генеральної Асамблеї ВОІВ у Швейцарії.

   

  Витвори українок взяли участь у культурному заході держав-членів Регіональної групи країн Центральної Європи та Балтії (CEBS side event) 7 липня 2023 року. Цьогоріч його гаслом було «She inspires» («Вона надихає»), подія присвячена ролі жінок в інноваційній діяльності, винахідництві, креативних індустріях. Захід складався з показу мод, виставки інноваційних дизайнів, музичних виступів та дегустації традиційних страв регіону.

   

   

  Олена Орлюк, Дарен Танг (Генеральний директор ВОІВ), Олена Даць

   

  Показ мод: Юлія Магдич та Івона Лобан

   

  Сукня української дизайнерки Юлії Магдич – поєднання сучасності з автентикою. На білому тлі сукні зображений традиційний барвистий кримськотатарський орнамент орнек, який є частиною культурної спадщини ЮНЕСКО. Рукава нагадують рукава на козацькому жупані, де робили розріз, щоб зручно було носити шаблю. Кольори та візерунки глибоко символічні та традиційні для кримських татар. Сукня вишукано поєднує татарську та українську культуру. 

   

  Робота Івони Лобан натхненна скульптурою Іоана Георгія Пінзеля, відомого українського скульптора епохи бароко. Ця сукня вже вигравала міжнародні конкурси та була продемонстрована на численних виставках.

   

   

  Сукні Івони Лобан (зліва) та Юлії Магдич

   

   

  Твори українських дизайнерок мають на меті привернути увагу до української самоідентичності, яку століттями намагається викорінити росія. Тільки за час повномасштабної війни рф проти України були знищені 700 обʼєктів національної спадщини.

   

  Показ мод «CEBS ad Astra: Sky is the Limit: C=Creative, E=Elegant, B= Brilliant, S=Sensational» – Це – унікальна можливість проілюструвати прагнення країн Центральної Європи та Балтії до захисту та збереження локальних, унікальних, автентичних традицій, характерних для культури регіону.

   

  Інноваційний дизайн: Ксенія Бєлкіна та Олена Даць

   

  Cardiomo Ксенії Бєлкіної – рішення на основі ШІ для віддаленого моніторингу та діагностики пацієнтів за межами лікарні в режимі реального часу. Це елегантний, але дуже функціональний медичний аксесуар, що руйнує стереотипи щодо зовнішнього вигляду типових медичних пристроїв.

   

   

  Cardiomo складається з натільного пластиру та хмарної аналітичної платформи і забезпечує раннє виявлення аритмій. Інноваційне рішення Cardiomo складається з компонентів, створених і розроблених з нуля:

   

  • легкий, неінвазивний, бездротовий, водонепроникний, ергономічний та акумуляторний кардіомонітор Cardiomo;
  • хмарна аналітична система на основі штучного інтелекту, яка проводить аналіз для виявлення різних порушень та надсилає push-повідомлення;
  • мобільний додаток, який відображає життєво важливі дані, нагадує пацієнтам про прийом ліків та надсилає дані особам, які слідкують за станом здоров’я відповідних осіб або лікарям;
  • професійна інформаційна панель для лікарів;
  • центр телемоніторингу, що працює 24/7.

   

  Борщівка Олени Даць – унікальні вишиванки з елементами доповненої реальності наповнені великим змістом. Тим, якого не видно на поверхні, але який сягає неймовірних сакральних глибин.

   

   

  Ця блуза – скриня, яка чекає, коли її відкриють, щоб розкрити свої таємниці. Скриня, яка зберігає сімейні традиції та скарби, об’єднуючи минуле і майбутнє. Ця блуза – уособлення безмежного всесвіту, що об’єднує віртуальне та реальне.

   

  Блуза створена з використанням технології доповненої реальності студією FFFACEME для бренду Olena Dats. Перейшовши за посиланням на блузі, ви також станете власницею віртуальної вишиванки 1920-х років Борщівщини з приватної колекції родини дизайнерки.

   

  Зліва направо – Владислав Білоцький, Івона Лобан, Олена Орлюк, Хабіп Асан, директор департаменту країн з перехідною економікою та країн, що розвиваються ВОІВ, Олена Даць, Ксенія Бєлкіна

   

  Українська сфера інтелектуальної власності має розвиватись попри повномасштабне російське вторгнення і для цього потрібна співпраця та підтримка міжнародних партнерів.

   

  Заходи на полях Генеральної Асамблеї ВОІВ є надзвичайно важливими для України, як держави, перед якою стоїть надскладне завдання – не лише перемогти, а й повернути людей, залучити інвестиції, підвищити рівень культури та поваги суспільства до ІР-прав, а також реалізовувати і популяризовувати неймовірний творчий потенціал українців.

   

  Читайте також:

  Делегація українського IP офісу розпочала роботу в межах Асамблей держав-членів ВОІВ

  Збереження потенціалу нації: Україна окреслила свої головні пріоритети безпеки та розвитку для IP-сфери та подякувала за міжнародну підтримку під час Асамблей ВОІВ

  “34 полюси творчості”: інтелектуальна власність у світі моди (відео)

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає