Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Обмін досвідом щодо ІР захисту: представники ІР офісу беруть участь у роботі семінару в Литві
  19 Січня 2024 Коментарів немає Irena

  Обмін досвідом щодо ІР захисту: представники ІР офісу беруть участь у роботі семінару в Литві

   

  Українська делегація долучилася до роботи семінару з питань захисту прав інтелектуальної власності, який проходить у м. Друскінінкай (Литовська Республіка).

   

  Захід організовано спільно Відомством з інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO) та Державним патентним бюро Литовської Республіки (State Patent Bureau of the Republic of Lithuania, SPB) задля поглиблення співпраці, обміну досвідом, а також консолідації зусиль щодо захисту та забезпечення дотримання прав інтелектуальної власності.

   

  До складу делегації увійшли:

   

  • Владислав Білоцький, заступник директора ІР офісу;
  • Олександра Косенко, начальниця Центру спостереження з питань порушень прав інтелектуальної власності;
  • Оксана Пащенко, директор Департаменту нетарифного регулювання Державної митної служби України;
  • Сергій Юлдашев, керівник Територіального управління БЕБ у Волинській області.

   

  Попри триваючу збройну агресію з боку росії, захист прав інтелектуальної власності залишається одним із пріоритетів для України. На цьому під час виступу наголосив Владислав Білоцький:

   

  “Ми віримо, що після нашої перемоги Україна стане однією з найпривабливіших країн для інвестицій. А це означає, що питання захисту прав інвесторів мають бути належним чином імплементовані в національне законодавство та пріоритезовані”.

   

   

  На його думку, такі заходи сприятимуть не лише поглибленню інституційної співпраці патентних відомств України та Литви, а й досягненню кращого рівня ІР захисту як для України, так і для всієї європейської родини.

   

  Саме задля сприяння ефективнішому захисту прав інтелектуальної власності український ІР офіс створив Центр спостереження з питань порушень прав інтелектуальної власності.

   

  Детальніше про роботу Центру спостереження розповіла його очільниця Олександра Косенко. Вона акцентувала на тому, що охорона і захист прав інтелектуальної власності має велике значення для стимулювання наукових досліджень, інновацій та технологічного розвитку.

   

   

  За словами спікерки, головними завданнями Центру спостереження є:

   

  • моніторинг законодавчих процесів, судової практики та статистичних даних в ІР сфері;

   

  • створення інструментів, баз даних і ресурсів для підтримки боротьби з порушенням ІР прав;

   

  • підвищення рівня обізнаності суспільства щодо ІР прав, їх важливості для економіки та негативних наслідків від порушення цих прав для держави, здоров’я, безпеки та захисту суспільства;

   

  • надання знань та навчальних програм для органів державної влади та правоохоронних органів, а також для бізнесу та практиків у ІР сфері;

   

  • створення комунікативної платформи для правоохоронних, митних органів, правовласників для обміну досвідом та обговорення проблемних питань, допомога в їх вирішенні;

   

  • надання фактів і доказів Уряду України для формування ефективної політики захисту ІР прав.

   

  “Український ІР офіс вже здійснює просвітницьку діяльність серед населення. Ми розуміємо важливість донесення цінності інформації про інтелектуальну власність. І Центр спостереження продовжить цю роботу з акцентом на важливості наслідків порушення прав та підвищення обізнаності правоохоронних, митних органів та бізнесу”, – запевнила Олександра Косенко.

   

  Олександра Косенко та Владислав Білоцький

   

  Серед інструментів цифровізації та посилення прозорості роботи у боротьбі з порушенням прав, над якими працюватиме Центр спостереження, – розглядається можливість запровадження Єдиного українського порталу з питань ІР захисту.

   

  Функціонал порталу може включати:

   

  • Єдиний доступ для БЕБ, ДМСУ, Нацполіції та правовласників.
  • Відкритий доступ для повідомлення про порушення прав ІВ.
  • Реєстр правовласників.
  • Реєстр експертних установ.
  • Реєстр організацій по знищенню контрафакту.

   

  Детальніше про Центр спостереження згодом у новій публікації.

   

  Також під час семінару Оксана Пащенко розповіла про заходи щодо сприяння захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України. А Сергій Юлдашев повідомив про розслідування злочинів в ІР сфері, зокрема тих, які стосуються незаконного використання торговельних марок та фірмових найменувань.

   

   

  Читайте також:

   

  Запровадження ІP медіації в Україні: відбулося перше засідання Дискусійного клубу Центру медіації та посередництва IP офісу

   

  10 000 євро на власну справу: грантова програма від ЄС та Німеччини для українських підприємств з інноваційним потенціалом

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає