Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Обмін досвідом та кращими практиками: Україна взяла участь у Робочій групі щодо захисту IP прав
  22 Грудня 2023 Коментарів немає Irena

  Обмін досвідом та кращими практиками: Україна взяла участь у Робочій групі щодо захисту IP прав

   

  Зустріч присвятили спільним викликам у виявленні та боротьбі з контрафактною продукцією на кордонах.

   

  Українські фахівці взяли участь у роботі 3-го засідання регіональної робочої групи з питань інтелектуальної власності та семінару з розбудови потенціалу у сфері інтелектуальної власності, що відбулися у Республіці Молдова за підтримки Програми розвитку комерційного права США (CLDP), що є ініціативою Міністерства торгівлі США (US Department of Commerce) та Державного агентства інтелектуальної власності Республіки Молдова (AGEPI).

   

  Учасниками Робочої групи від України були:

   

  • Владислав Білоцький – заступник директора ІР офісу;
  • Олександра Косенко – провідний професіонал з інтелектуальної власності Центру спостереження з питань порушень прав інтелектуальної власності IP офісу;
  • Оксана Пащенко – директор Департаменту нетарифного регулювання Державної митної служби України;
  • Олександр Суліменко – детектив Територіального управління Бюро економічної безпеки в Одеській області.

   

  Метою засідання чергової Робочої групи стало визначення спільних викликів у сфері захисту та забезпечення дотримання прав інтелектуальної власності, а також розробка рекомендацій щодо регіонального співробітництва. Зустріч було присвячено спільним викликам у виявленні та боротьбі з контрафактною продукцією на кордонах з метою вироблення спільних рішень, обміну досвідом та кращими практиками між країнами.

   

  Програма заходу передбачала обговорення наступних актуальних питань:

   

  • наслідки появи контрафактної продукції на ринку;
  • діяльність митної служби Молдови;
  • законодавча база США щодо прикордонного захисту інтелектуальної власності;
  • практика розгляду справ у сфері інтелектуальної власності в правовій системі США взаємодія з приватним сектором у боротьбі з підробками;
  • захист прав інтелектуальної власності: глобальний аспект;
  • вплив інтернет-маркетингу на контрафактну продукцію;
  • ефективні стратегії залучення державного та приватного секторів до захисту прав інтелектуальної власності;
  • аналіз регіональної контрафактної активності в лікеро-горілчаній галузі.

   

   

  Також засідання супроводжувалося активними панельними дискусіями за участі представників митної та прикордонної служб США, міністерства юстиції США, Мережі по боротьбі з підробками REACT, правоохоронних органів Республіки Молдови та представників делегацій країн-учасниць зокрема, щодо:

   

  • міжнародних практик та викликів у сфері захисту прав інтелектуальної власності;
  • рішень у боротьбі з підробками у лікеро-горілчаній промисловості;
  • методологій досудового розслідування та визначення “контрафактності” товарів різних груп;
  • методології розрізнення справжніх товарів від контрафактних;
  • діджиталізації та прозорості процесу роботи митних органів тощо.

   

  Під час засідання робочої Владислав Білоцький презентував напрями роботи українського IP офісу щодо забезпечення ефективного захисту прав інтелектуальної власності, навів статистичні дані та акцентував увагу на основних заходах за цим напрямом:

   

  “Заходи такого рівня є надзвичайно актуальними у контексті євроінтеграційного вектору розвитку України. Вони забезпечують ефективну консолідацію зусиль на шляху співробітництва й обміну інформацією в галузі охорони та захисту прав інтелектуальної власності. Крім того, ми бачимо гостру необхідність забезпечення статистичної інформації та аналітичними даними щодо порушення прав інтелектуальної власності для прийняття найбільш ефективних для сфери рішень”.

   

   

  Предметом жвавої дискусії стало обговорення актуальної потреби створення єдиної бази даних (з урахуванням уже існуючих), доступ до якої матимуть відповідні адміністративні та правоохоронні органи країн-членів Робочої групи. Вона міститиме загальнодоступну інформацію про об’єкти права інтелектуальної власності, зареєстровані в кожній країні, включаючи контактну інформацію про правовласників, їхні права та державні органи, відповідальні за захист відповідних прав. Асоційована платформа може сприяти обміну інформацією про підозрілі групи, маршрути, імпортерів, порушення тощо.

   

  У свою чергу Олександра Косенко поділилась практикою створення Центру спостереження з питань порушення прав інтелектуальної власності:

   

   “Метою Центру є створення комунікаційної платформи для митних органів, поліції, правовласників, національних та міжнародних громадських організацій, експертів для обміну досвідом, розгляду найбільш актуальних питань та шляхів їхнього вирішення”.

   

   

  CLDP також було організовано програму (семінар) розвитку потенціалу для делегацій у координації з Державним агентством з інтелектуальної власності Уряду Республіки Молдова. Мета семінару – підвищити потенціал представників митниць та інших зацікавлених сторін у сфері захисту торговельних марок та ідентифікації справжніх і контрафактних товарів певних брендів. Участь у заході дозволила не лише посилити регіональну кооперацію учасників глобальної екосистеми, а й зміцнити внутрішні зв’язки, забезпечивши комплексний розгляд актуальних питань захисту прав інтелектуальної власності.

   

   

  Довідково:

   

  Діяльність Робочої групи було ініційовано у 2022 році в рамках технічної допомоги уряду США країнам Південного Кавказу та Східної Європи. Державний департамент США доручив CLDP сприяти розвитку торговельно-економічних зв’язків відповідного регіону, забезпечивши умови для створення сприятливого ландшафту для ведення бізнесу, застосовуючи механізми ІВ як дієвого інструменту у вирішенні зазначених питань.

   

  Зокрема, йдеться про заходи з посилення консолідації зусиль щодо сприяння прогресу у забезпеченні передбачуваного, гармонізованого та ефективного захисту прав інтелектуальної власності в регіоні, а також поглибленню взаємодії між урядами країн-учасниць у вирішенні спільних проблем у сфері інтелектуальної власності.

   

  Створення групи було формалізовано відповідним Меморандумом від 27 липня 2022 року, положення якого поширюються на Україну, Молдову, Грузію, Вірменію, Азербайджанську Республіку.

   

  Читайте також:

   

  Україна створить Центр спостереження з питань порушення прав інтелектуальної власності

   

  Контрафакт і підробки: ставлення українців і європейців – дослідження UAACP та EUIPO

   

  Захист прав інтелектуальної власності в контексті викликів на шляху європейської інтеграції – у фокусі уваги IP LET FORUM

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає