Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • «Дії рф поглиблюють наслідки усіх глобальних проблем», – українська делегація на Комітеті з програми та бюджету ВОІВ
    22 Травня 2023 Коментарів немає Irena

    «Дії рф поглиблюють наслідки усіх глобальних проблем», – українська делегація на Комітеті з програми та бюджету ВОІВ

     

    Цілі світової ІР-спільноти та економічна стабільність не можуть бути досягнуті без урахування глобальних впливів та викликів, каталізатором поглиблення яких стала повномасштабна війна росії проти України. На цьому наголосила українська делегація, виступаючи на 35-й сесії Комітету ВОІВ з програми та бюджету (PBC) у Женеві. 

     

    Саме до повноважень цього Комітету належить врахування руйнівних наслідків дій однієї з держав-членів та прийняття відповідних рішень для протидії, адже під час нього розглядаються пропозиції до Програми роботи та бюджету ВОІВ на наступний дворічний період 2024-2025.

     

    «453 дні тому росія розпочала повномасштабну війну проти України. Росія пошкодила та зруйнувала понад 92 тисячі об’єктів цивільної інфраструктури, серед яких житлові будинки та споруди, освітні та медичні заклади, культурні та релігійні споруди, мережі водо- та електропостачання. Російські окупанти також пошкодили 1 322 об’єкти культурної спадщини та культурної інфраструктури в Україні, 505 з них були повністю зруйновані. Ці цифри не включають пошкодження на тимчасово окупованих територіях, де реальний рівень руйнувань значно вищий», – підкреслив перший заступник директора IP офісу (УКРНОІВІ) Богдан Падучак у залі засідань під час звернення до головуючого, Секретаріату ВОІВ та представників держав-учасниць сесії.

     

    Богдан Падучак

     

    Українська делегація наполягала, що дії рф поглиблюють наслідки усіх глобальних проблем. За даними ПРООН, лише минулого року 71 мільйон людей зі 159 країн, що розвиваються, опинилися за межею бідності через стрімке зростання цін на продукти харчування та енергоносії, спричинене повномасштабним вторгненням росії в Україну.

     

    Російські окупанти залишили понад 180 000 квадратних кілометрів нашої території небезпечними через міни та боєприпаси, що не розірвалися. Для країни, яка входить до топ-5 світових експортерів сільськогосподарської продукції, це пряма девальвація глобальних гарантій продовольчої безпеки.

     

    При цьому російська делегація під час сесії Комітету РВС систематично намагалась приховати інформацію про вплив повномасштабної війни та перешкодити заявам на підтримку України.

     

    Однак нашу державу підтримали представники делегацій:

    • Польщі – від імені країн Регіональної групи Центральної Європи та Балтії;
    • Швейцарії – від імені країн Групи Б;
    • Швеції – від імені Європейського Союзу та його країн-членів,
    • а також Канада.

     

     

    У свою чергу перший заступник директора українського IP офісу наголосив:

     

    «Повномасштабна війна росії проти України підриває зусилля ВОІВ та інших агенцій ООН, одночасно користуючись усіма привілеями та зловживаючи правами ІВ. Це шкодить не лише світовій спільноті, а й окремим правовласникам та стейкхолдерам».

     

    Також Богдан Падучак закликав IP-спільноту вжити заходів до позбавлення рф можливості користування всіма привілеями та почестями від Всесвітньої організації інтелектуальної власності та подякував усім членам ВОІВ, які продовжують надавати підтримку та солідарність Україні та нашому народу.

     

     

    Над чим ще працює Комітет PBC під час 35 сесії

     

    Учасники засідання обговорюють проєкт Порядку денного 35-ї сесії Комітету РВС, серед питань якого:

    • звіт про хід виконання рекомендацій Об’єднаної інспекційної групи;
    • звіт про результати діяльності ВОІВ за 2022 рік;
    • оновлення механізму подальшого залучення держав-членів до підготовки та виконання Програми роботи та бюджету;
    • програма роботи та бюджет на 2024/2025 роки;
    • методологія розподілу доходів і витрат.

     

    У рамках засідання держави-члени аналізують звіт про результати роботи ВОІВ за 2022 рік, оцінюють фінансові результати і прогрес в досягненні цілей, встановлених у Програмі роботи та бюджеті на дворічний період 2022-2023 років.

     

     

    Участь українських представників у сесії Комітету дозволить:

    • пришвидшити оптимальне формування та функціонування інноваційної екосистеми за участі національних стейкхолдерів,
    • протидіяти спробам російської федерації використовувати майданчики міжнародних організацій для легітимізації своїх дій,
    • сприятиме залученню технічної допомоги з боку ВОІВ та її країн-членів.

     

    Читайте також:

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає