Позбавити росію, як агресора, усіх можливостей користуватися будь-якими перевагами або почестями від ВОІВ, закликала українська делегація під час 47-й сесії Міжурядового комітету з інтелектуальної власності, генетичних ресурсів, традиційних знань і фольклору (IGC) WIPО.
Цю вимогу озвучив перший заступник директора ІР офісу Богдан Падучак:
«Агресивна війна росії проти України підриває зусилля Всесвітньої організації інтелектуальної власності та інших агенцій ООН щодо захисту генетичних ресурсів, традиційних знань і традиційних форм вираження культури в усьому світі, водночас користуючись усіма привілеями та зловживаючи ІР-правом. Відповідні дії шкодять не лише світовій спільноті, але й корінним народам та місцевим громадам».
Мандат Міжурядового комітету (IGC) має на меті ефективний захист генетичних ресурсів, традиційних знань і традиційних форм вираження культури в усьому світі. Тож українська делегація закликала IGC дати оцінку діям рф, яка цілеспрямовано чинить руйнівний вплив на історію, життя та культуру української нації в цілому, так само як і на корінні народи та місцеві громади в межах її кордонів.
«Минуло 467 днів після початку повномасштабного вторгнення російської федерації до України, і більше ніж 9 років, як росія незаконно окупувала Кримський півострів. Трагічний ланцюг подій, розпочатий анексією у 2014 році, глибоко вплинув на історію та культуру корінного кримськотатарського народу. За звітами ООН, більше ніж 10 000 осіб, переважно кримських татар, покинули Крим після анексії, а лідери татарського народу систематично піддаються залякуванню, переслідуванням та ув’язненням.
Порушуючи міжнародне гуманітарне право, росія, як держава-окупант, проводить примусовий призов українських громадян на тимчасово окупованій частині України. Мобілізаційна кампанія в Криму свідомо націлена саме проти кримських татар, корінного народу Криму, нелояльного до окупаційної адміністрації.
Окрім того, російські окупанти пошкодили 1 189 об’єктів культурної спадщини та інфраструктури в Україні, 446 з яких були повністю зруйновані», – підкреслив Богдан Падучак.
Виступ української делегації підтримали представники:
Українська делегація вкотре наполягає на позбавленні членства росії в міжнародних організаціях, а також закликає забезпечити формування подальших векторів вдосконалення сфери інтелектуальної власності в контексті розвитку корінних народів, місцевих громад та традиційних знань.
Засідання IGC тривають з 5 по 9 червня 2023 року в штаб-квартирі ВОІВ, м. Женева, Швейцарська Конфедерація у гібридному форматі.
Також на порядку денному сесії такі питання:
Читайте також:
Коментарів немає