Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Трагічний ланцюг подій, розпочатий анексією у 2014 році, глибоко вплинув на історію та культуру корінного кримськотатарського народу – українська делегація на засіданні WIPО
  06 Червня 2023 Коментарів немає Irena

  Трагічний ланцюг подій, розпочатий анексією у 2014 році, глибоко вплинув на історію та культуру корінного кримськотатарського народу – українська делегація на засіданні WIPО

   

  Позбавити росію, як агресора, усіх можливостей користуватися будь-якими перевагами або почестями від ВОІВ, закликала українська делегація під час 47-й сесії Міжурядового комітету з інтелектуальної власності, генетичних ресурсів, традиційних знань і фольклору (IGC) WIPО.

   

  Цю вимогу озвучив перший заступник директора ІР офісу Богдан Падучак:

   

  «Агресивна війна росії проти України підриває зусилля Всесвітньої організації інтелектуальної власності та інших агенцій ООН щодо захисту генетичних ресурсів, традиційних знань і традиційних форм вираження культури в усьому світі, водночас користуючись усіма привілеями та зловживаючи ІР-правом. Відповідні дії шкодять не лише світовій спільноті, але й корінним народам та місцевим громадам».

   

   

  Мандат Міжурядового комітету (IGC) має на меті ефективний захист генетичних ресурсів, традиційних знань і традиційних форм вираження культури в усьому світі. Тож українська делегація закликала IGC дати оцінку діям рф, яка цілеспрямовано чинить руйнівний вплив на історію, життя та культуру української нації в цілому, так само як і на корінні народи та місцеві громади в межах її кордонів.

   

  «Минуло 467 днів після початку повномасштабного вторгнення російської федерації до України, і більше ніж 9 років, як росія незаконно окупувала Кримський півострів. Трагічний ланцюг подій, розпочатий анексією у 2014 році, глибоко вплинув на історію та культуру корінного кримськотатарського народу. За звітами ООН, більше ніж 10 000 осіб, переважно кримських татар, покинули Крим після анексії, а лідери татарського народу систематично піддаються залякуванню, переслідуванням та ув’язненням. 

   

  Порушуючи міжнародне гуманітарне право, росія, як держава-окупант, проводить примусовий призов українських громадян на тимчасово окупованій частині України. Мобілізаційна кампанія в Криму свідомо націлена саме проти кримських татар, корінного народу Криму, нелояльного до окупаційної адміністрації.

   

  Окрім того, російські окупанти пошкодили 1 189 об’єктів культурної спадщини та інфраструктури в Україні, 446 з яких були повністю зруйновані», – підкреслив Богдан Падучак.

   

  Виступ української делегації підтримали представники:

  • Польщі – від імені країн Регіональної групи Центральної Європи та Балтії;
  • Швейцарії – від імені країн Групи Б;
  • Швеції – від імені Європейського Союзу та його країн-членів.

   

   

  Українська делегація вкотре наполягає на позбавленні членства росії в міжнародних організаціях, а також закликає забезпечити формування подальших векторів вдосконалення сфери інтелектуальної власності в контексті розвитку корінних народів, місцевих громад та традиційних знань.

   

   

  Засідання IGC тривають з 5 по 9 червня 2023 року в штаб-квартирі ВОІВ, м. Женева, Швейцарська Конфедерація у гібридному форматі.

   

  Також на порядку денному сесії такі питання:

  • забезпечення фінансової можливості участі в сесіях Міжурядового комітету (IGC) корінних народів та місцевих громад (обговорення щодо забезпечення формування та наповнення Фонду добровільних внесків ВОІВ);
  • формування глосарію термінів у сфері генетичних ресурсів, традиційних знань та вираження культури;
  • обговорення майбутнього мандату IGC;
  • охорона традиційних знань, традиційних форм вираження культури: проєкт статей та аналіз прогалин;
  • звіт про збір матеріалів щодо режимів розкриття інформації про генетичні ресурси та пов’язані з ними традиційні знання.

   

  Читайте також:

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає