Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Поглиблення співробітництва: керівництво українського ІР офісу обговорило виклики ІР сфери з представниками патентного відомства Литви
  14 Червня 2024 Коментарів немає Irena

  Поглиблення співробітництва: керівництво українського ІР офісу обговорило виклики ІР сфери з представниками патентного відомства Литви

   

  В межах робочого візиту до офісів з інтелектуальної власності країн Балтійського регіону очільниця ІР офісу Олена Орлюк та заступниця директора Любов Майданик зустрілися із керівницею Державного патентного відомства Республіки Литва Іріною Урбоне, іншими колегами з цього відомства, а також з представниками Міністерства юстиції та Інституту патентних повірених Литви.

   

  Директорка ІР офісу висловила вдячність патентному відомству Литви та її очільниці Іріні Урбоне за активну допомогу й надійну підтримку України та національного відомства, зокрема під час повномасштабної війни.

   

  Говорячи про інноваційний потенціал України, Олена Орлюк окреслила такі пріоритетні сфери як патентна експертиза та статус МПО, Med Tech, ІТ, АІ.

   

  Іріна Урбоне та Олена Орлюк

   

  “Наш ІР офіс в межах своєї компетенції сфокусований на розвиткові інноваційної екосистеми та економіки інтелектуальної власності – цьому буде присвячено окремий розділ Національної стратегії розвитку IP сфери на період до 2030 року, яка наразі готується національними експертами за підтримки експертів ВОІВ, – зазначила Олена Орлюк.

   

  Любов Майданик додала про те, що сьогодні одним із пріоритетних завдань для українського ІР офісу є розробка змін до законодавства в ІР сфері з тим, щоб максимально гармонізувати його з правом ЄС – це надважливе завдання на шляху до набуття Україною повноправного членства в Євросоюзі. Також триває активна робота над розробкою підзаконних нормативно-правових актів.

   

  Учасники зустрічі обговорили питання використання новітніх технологій в адмініструванні прав інтелектуальної власності. Зокрема, йшлося про хмарні технології, блокчейн та посилення кібербезпеки.

   

  Також обмінялися думками щодо питань документообігу, архівів та євроінтеграційних викликів, а саме шляхів гармонізації українських практик щодо патентів, торговельних марок, промислових зразків, географічних зазначень із практиками країн-членів ЄС.

   

  Суттєву увагу було також приділено розвиткові інституту медіації в Україні та успішному досвіду її застосування в Литві.

   

  Іріна Урбоне, Олена Орлюк і Любов Майданик

   

  Розвиток ШІ обговорили з представниками Мінкульту Литви

   

  Також в межах візиту відбулась робоча зустріч української делегації із представниками Міністерства культури Литви. Основна тема обговорення: як розвиток штучного інтелекту змінює підходи в сфері авторського права та суміжних прав.

   

  Учасники зустрічі також розглянули перспективи розвитку креативних секторів економіки та можливі шляхи підтримки цих секторів з боку державних інституцій, обмінялися досвідом щодо вирішення нагальних викликів авторського права. Олена Орлюк та Любов Майданик поділилися результатами реформи правового регулювання авторського права в Україні.

   

   

  Читайте також:

   

  Український ІР офіс поглиблює співробітництво з Патентним відомством Латвії: зустріч керівництва 

   

  Зміцнення співпраці з ІР офісами країн Балтії: керівництво українського ІР офісу здійснило робочий візит до Естонського патентного відомства

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає