Представники Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ/ІР офіс) взяли активну участь у роботі засідань 48-ї сесії Постійного комітету із законодавства у сфері торговельних марок, промислових зразків та географічних зазначень Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ).
Засідання тривало 24-27 березня 2025 року в штаб-квартирі ВОІВ у Женеві (Швейцарія).
До української делегації увійшли:
Виступаючи із заявою від імені української делегації, Тетяна Терехова передусім подякувала представникам Постійного комітету ВОІВ за роботу і підтримку України, а також державам-членам ВОІВ за відданість зміцненню міжнародної системи правової охорони торговельних марок, промислових зразків і географічних зазначень – зокрема, шляхом розробки спільних рекомендацій щодо охорони дизайнів графічних інтерфейсів користувачів як промислових зразків та врегулювання важливого питання охорони назв країн та географічних назв, що мають національне значення.
Представниця української делегації наголосила на триваючих і грубих порушеннях міжнародного гуманітарного права з боку однієї з держав-членів ВОІВ:
«Минуло вже понад три роки з моменту, коли російська федерація 24 лютого 2022 року розпочала свій незаконний, неспровокований і невиправданий повномасштабний військовий напад на Україну, що став продовженням російської збройної агресії, розпочатої ще у 2014 році. росія не змінила своїх намірів щодо України та продовжує залякувати та тероризувати українських мирних жителів, атакуючи критичну інфраструктуру та житлові райони ракетами, авіабомбами та дронами, спричиняючи численні жертви і руйнування».
Вона зазначила про те, що у ніч на 23 березня цього року через масовану атаку російських дронів на Київ загинуло троє цивільних осіб, серед яких – батько і його 5-річна донька. Десятки дронів навмисно цілилися в цивільну інфраструктуру столиці та спричинили пожежі й руйнування житлових будинків.
«Крім того, росія продовжує зловживати платформами ВОІВ, щоб легітимізувати свою військову окупацію, зокрема надаючи неправдиву інформацію про адреси заявників із тимчасово окупованих територій України через Мадридську та Гаазьку системи. Ми вимагаємо, щоб міжнародно визнані кордони України повністю враховувалися в усіх питаннях, пов’язаних з інтелектуальною власністю, в реєстрах ВОІВ та глобальних сервісах, що особливо важливо після ухваленого торік рішення Генеральної Асамблеї ВОІВ», – закликала представниця УКРНОІВІ.
Також Тетяна Терехова акцентувала на тому, що оскільки росія продовжує свою політику культурного геноциду, спрямовану на знищення української ідентичності, вона повинна нести повну юридичну відповідальність за всі міжнародно протиправні діяння, включно з компенсацією збитків, завданих сфері інтелектуальної власності, інноваційному та креативному секторам України. Водночас, продовжуючи свою агресивну війну проти України, росія не повинна мати жодних привілеїв або відзнак у межах ВОІВ.
Заяву української делегації підтримали країни-члени групи СEBS. Зокрема, представники Естонії у своїй заяві засудили війну та закликали росію припинити агресивну війну проти України.
Також представники Польщі оголосили заяву від країн-однодумців, які підтримують Україну. До заяви приєднались Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Ісландія, Ірландія, Італія, Японія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Монако, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Швейцарія та Велика Британія.
Група однодумців рішуче засудила агресію росії проти України, яка спричинила масштабні руйнування та гуманітарні втрати, зокрема у сфері інтелектуальної власності. Держави вітають рішення ВОІВ щодо підтримки української IP системи та закликають до його повної імплементації. Вони наголошують на необхідності подальшої допомоги ВОІВ для відновлення інноваційного та креативного секторів України. Також країни висловлюють непохитну підтримку суверенітету України, вимагають від росії негайного припинення війни та наголошують на необхідності її повної відповідальності за скоєні злочини. Група підтримує міжнародні ініціативи щодо встановлення справедливого миру з Україною в центрі цього процесу.
Заяви щодо засудження війни та підтримку України в національній спроможності також оголосили представники Канади та Австралії.
Проєкт порядку денного Комітету включав обговорення таких актуальних питань:
1. Промислові зразки
2. Торговельні марки
3. Географічні зазначення
У межах засідань SCT 48 було також проведено дві інформаційні сесії стосовно охорони географічних зазначень за темами:
Copyright: WIPO. Photo: Emmanuel Berrod.
Читайте також:
Інтелектуальна власність у цифрах: підсумки 2024 року (аналітично-статистичний буклет)
Коментарів немає