Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Представники ІР офісу взяли участь у Консультативному комітеті ВОІВ із захисту прав інтелектуальної власності
  02 Лютого 2024 Коментарів немає Irena

  Представники ІР офісу взяли участь у Консультативному комітеті ВОІВ із захисту прав інтелектуальної власності

   

  Українська делегація долучилася до роботи засідань 16-ї сесії Консультативного комітету Всесвітньої організації інтелектуальної власності із правозастосування (ACE), що відбулася в штаб-квартирі ВОІВ, м. Женева (Швейцарія).

   

  Комітет було створено Генеральною Асамблеєю ВОІВ у 2002 році з метою надання технічної допомоги та координації дій держав-членів у сфері захисту прав інтелектуальної власності. Зокрема, ACE зосереджує свою діяльність на:

   

  • консолідації зусиль щодо боротьби з підробками та піратством;

   

  • розробці національних і регіональних навчальних програм з метою підвищення рівня обізнаності споживачів стосовно масштабів виробництва контрафактної продукції та її негативних наслідків для економіки та життя людей;

   

  • обміні досвідом та найкращими практиками щодо забезпечення відповідними інституційними механізмами, що стосуються політики та режимів захисту прав інтелектуальної власності, в тому числі механізми вирішення ІР спорів у збалансований, цілісний та ефективний спосіб.

   

  Порядок денний 16-ої сесії не став виключенням і передбачав розгляд та обговорення вказаних вище питань, прогрес відповідного міжнародного досвіду з урахуванням розвитку нових технологій, штучного інтелекту, метавсесвіту.

   

  У фокусі уваги були наступні дослідження, доповіді та презентації:

   

  • “Поточна практика функціонування систем митного обліку”

  (документ WIPO/ACE/16/4);

   

  • “Малі та середні підприємства: труднощі та можливості у сфері захисту прав інтелектуальної власності”

  (документ WIPO/ACE/16/6);

   

  • “Підходи та поведінка споживачів щодо контрафактної продукції: результати моніторингу в 6 країнах Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН)”

  (документ WIPO/ACE/16/8);

   

  • доповіді щодо національного досвіду інформування громадськості про важливість поваги до прав ІВ, підготовлені Китаєм, Перу, Португалією та Республікою Молдова

  (документ WIPO/ACE/16/9);

   

  • звіт Секретаріату щодо результатів дослідження на тему “Практика онлайн маркетплейсів: запобігання, виявлення та припинення порушень прав інтелектуальної власності в онлайн-середовищі”

  (документ WIPO/ACE/16/11);

   

  • доповідь на тему “Боротьба з порушеннями прав інтелектуальної власності в інтернеті”

  (документ WIPO/ACE/16/12).

   

   

  Україну залучено до дослідження щодо митного обліку

   

  Україна, зокрема, брала участь у підготовці дослідження ВОІВ “Поточна практика функціонування систем митного обліку”. За підтримки українського ІР офісу Секретаріат ВОІВ залучив представників Державної митної служби України до підготовки зазначеного дослідження. У документі представлено результати обстеження наявних систем митного обліку прав інтелектуальної власності 19 держав – членів ВОІВ.

   

  Метою дослідження є розроблення пов’язаної з IPAS “Системи митного обліку та інформації” (проєкт CRIS). У дослідження зазначено основні характеристики обстежених систем, включно зі практиками внесення записів про права ІВ, необхідну документацію, іншу фіксовану інформацію, а також плату за таке внесення, термін дії запису і процедуру продовження.

   

  Крім того, зазначено види і кількість чинних записів і наявність зв’язку з відповідною системою реєстрації національного відомства ІВ. Документ містить приклади передової практики і проблеми, пов’язані з функціонуванням систем митного обліку.

   

  Координатор групи Центральної Європи та Балтії (CEBS) у своїй вступній заяві наголосила, що “за даними Організації економічного співробітництва та розвитку, за останні роки обсяг підроблених товарів досяг рекордного рівня – понад 500 мільярдів доларів США, що становить 3,3 відсотка від обсягу світової торгівлі”. В умовах зростаючої глобалізації торгівлі та виробництва жодна країна і жоден бізнес не можуть почуватися в безпеці щодо ризиків підробок. У цьому контексті обговорення і обмін національними стратегіями та досвідом щодо ефективних шляхів боротьби з підробками є відповіддю на існуючі виклики.

   

  “росія має бути притягнута до відповідальності”

   

  Український ІР офіс у штаб-квартирі ВОІВ був представлений начальницею відділу забезпечення судового захисту прав інтелектуальної власності ІР офісу Людмилою Запорожець та начальницею Центру медіації та посередництва Аурікою Грибовською. До роботи засідання в онлайн-форматі долучився перший заступник Директора ІР офісу Богдан Падучак.

   

   

  Українська делегація підкреслила важливість роботи Комітету, і вже з першого постійного комітету ВОІВ цього року нагадала країнам-членами про неспровоковану збройну агресію росії.

   

  “росія має бути притягнута до відповідальності за пошкоджені та зруйновані об’єкти цивільної інфраструктури в Україні. Їхня кількість перевищила 145 000. Російська агресія руйнує культурну спадщину України в масштабах, небачених з часів Другої світової війни. росію вже виключили з понад 42 міжнародних організацій, проєктів та платформ. Ми закликаємо шановних делегатів та Секретаріат ВОІВ продовжувати політику ізоляції росії, особливо щодо майбутньої роботи ВОІВ та цього Комітету”, – наголосив Богдан Падучак.

   

  “Лише кілька днів тому, 23 січня, росія зруйнувала дитячо-юнацьку академію футбольного клубу “Локомотив Київ”, де щодня займалися спортом сотні дітей. Крім того, того ж дня рф обстріляла ракетами центральну частину Харкова, завдавши значної шкоди Національній академії правових наук України. Ця академія, заснована у 1896 році, відіграла вирішальну роль у розробці та вдосконаленні законодавства, зокрема у сфері інтелектуальної власності”,- зазначила Ауріка Грибовська.

   

  Солідарність та підтримку Україні висловили представники делегацій Молдови – від імені групи CEBS, Нідерландів – від імені групи В, Бельгії – від імені ЄС.

   

  .   

   

  Читайте також:

   

  Імплементація міжнародних стандартів: українська делегація взяла участь у 11-й сесії засідань Комітету зі стандартів ВОІВ

   

  Обмін досвідом щодо ІР захисту: представники ІР офісу беруть участь у роботі семінару в Литві

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає