Україна підтримує дискусію щодо генеративного штучного інтелекту (ШІ), оскільки ця технологія може змінити існуючі парадигми авторського права. У зв’язку з цим дуже важливо визнати перспективу ще більшого використання генеративного ШІ в різних сферах. Водночас при цьому потрібно розглядати потенційні ризики та можливості для креативних індустрій.
На цьому наголосив перший заступник директора українського ІР офісу Богдан Падучак під час 65-ї серії засідань Асамблей держав-членів Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ), в яких українська делегація бере активну участь.
З цією заявою представник української делегації виступив 11 липня 2024 року під час розгляду пункту 10 (i) порядку денного “Постійний комітет з авторського права і суміжних прав (Комітет SCCR)”.
За його словами, Комітет SCCR здійснив значну роботу для досягнення посиленої та оновленої охорони прав організацій мовлення, удосконалення підходів до винятків та обмежень в авторському праві, а також вирішення низки інших глобальних питань авторського права.
“Під час минулого Комітету SCCR ми були раді поділитися українським досвідом щодо запровадження прав sui generis на неоригінальні об’єкти, згенеровані комп’ютерною програмою. Також, як країна, яка активно гармонізує своє національне законодавство із законодавством ЄС, ми зацікавлені в подальших дискусіях щодо гармонізації національного та регіонального законодавства”, – запевнив Богдан Падучак.
Він також привітав подальше обговорення нових інструментів імплементації Марракеського договору, оскільки питання захисту та підтримки людей з інвалідністю є надзвичайно важливим для України, зважаючи на руйнівні наслідки агресивної війни росії проти України.
Богдан Падучак висловив слова подяки ВОІВ, заступниці генерального директора Сільвії Форбін та Відділу авторського права ВОІВ за неоціненну допомогу в удосконаленні українського законодавства у сфері авторського права і суміжних прав та механізмів функціонування організацій колективного управління.
Довідково:
Україну на 65-й серії засідань Асамблей ВОІВ представляють:
Читайте також:
Боротьба з російською дезінформацією на полях Асамблей держав-членів ВОІВ
Коментарів немає