Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • У стінах ВОІВ хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв російської агресії
    21 Лютого 2024 Коментарів немає Irena

    У стінах ВОІВ хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв російської агресії

     

    Засідання 17-ї сесії Робочої групи Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) щодо Договору про патентну кооперацію (РСТ), яке відбувається у період з 19 по 21 лютого 2024 року в штаб-квартирі ВОІВ (м. Женева, Швейцарія), стало особливим для всієї міжнародної ІР спільноти та України.

     

    Представники держав-членів ВОІВ, Постійне Представництво України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві та український IP офіс, попри активні спроби протидії з боку росії, розпочали засідання 17-ї сесії Робочої групи РСТ зі слів солідарності та вшанування пам’яті хвилиною мовчання жертв агресії рф: 

     

    “Повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого стало кульмінацією десятирічної російської агресивної війни проти України. 24 лютого – день, який кожен українець запам’ятає на все життя. Близько 5 години ранку росія завдала ракетних ударів по багатьох українських містах. Колони ворожої техніки та військ вторглися на незалежну та суверенну територію України. Наразі майже 26% території України залишаються окупованими. 50% території, окупованої після 24 лютого 2022 року, було звільнено Збройними силами України. росія продовжує тероризувати українське цивільне населення, атакуючи об’єкти критичної інфраструктури та житлові райони, що призводить до значних жертв та руйнувань. У 2023 році Україна зазнала 6 000 повітряних тривог. З початку війни росіяни випустили по Україні понад 7500 ракет, а також понад 3800 безпілотників”, – наголосив перший заступник директора ІР офісу Богдан Падучак.

     

     

    Також Богдан Падучак у своєму зверненні до держав-членів ВОІВ навів статистичні дані щодо страшних наслідків війни для культурної сфери України:

     

    “російська агресія також призвела до руйнування культурної спадщини України в масштабах, небачених з часів Другої світової війни. російські окупанти пошкодили або зруйнували 1 702 об’єкти культурної інфраструктури, зокрема 681 бібліотеку, 106 музеїв і галерей, 35 театрів, кінотеатрів і філармоній, а також 872 об’єкти культурної спадщини України. Збитки у сфері культури, спричинені агресивною війною росії, сягнули 7 млрд доларів США”.

     

    Агресивна війна росії проти України підриває зусилля ВОІВ, інших агенцій ООН та держав-членів щодо вирішення глобальних проблем, одночасно використовуючи всі привілеї та зловживаючи міжнародним гуманітарним правом та правом ІВ. Українська делегація закликала ВОІВ та її держави-члени серйозно поставитися до питання діяльності Зовнішнього офісу ВОІВ у російській федерації, наголошуючи на необхідності його закриття. Країна, яка грубо порушує принципи ВОІВ та свої юридичні зобов’язання, не заслуговує на привілей розміщувати у себе офіс ВОІВ.

     

    Раміз Рамазанов, радник економічного відділу 

    Постійного представництва України

    при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві

     

    Свою солідарність та підтримку Україні висловили представники міжнародної ІР спільноти, зокрема, Молдови (від імені країн-групи CEBS), Нідерландів (від імені групи В), Бельгії (від імені ЄС), Польщі та Франції.

     

    Зокрема, координатор групи CEBS у своїй заяві акцентувала, що “Руйнування інфраструктури, що обслуговує наукові, освітні, дослідницькі та культурні установи, призводить до величезних втрат потенціалу та можливостей різних учасників української екосистеми ІВ. Наш обов’язок як членів цієї міжнародної спільноти – сприяти донесенню їхнього голосу та вимагати поваги до принципів Статуту ООН і міжнародних зобов’язань”.

     

     

    У свою чергу представниця групи В (Нідерланди) наголосила: “ми найрішучішим чином засуджуємо цю невиправдану і неспровоковану війну. Ми нагадуємо про резолюцію A/ES-11/L.7 Генеральної Асамблеї ООН, де підтверджується вимога до російської федерації негайно, повністю і беззастережно вивести всі свої збройні сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів і закликає до припинення бойових дій, а також до негайного припинення нападів на об’єкти критичної інфраструктури України і будь-яких навмисних нападів на цивільні об’єкти, в тому числі на житлові будинки, школи і лікарні”.

     

     

    Представник ЄС зауважив: “Сьогодні ми зібралися тут, у ВОІВ, щоб обговорити важливість патентної співпраці в ситуації, коли з початку війни безперервні бомбардування російської армії цілеспрямовано націлені на цивільне населення та інфраструктуру, університети та дослідницькі центри, бібліотеки та інноваційні хаби, що призводить до незліченних жертв серед мирного населення, жінок, людей похилого віку, людей з обмеженими можливостями, дітей. До тих пір, поки росія не змінить курс і не буде дотримуватися принципів Статуту ООН і своїх міжнародних зобов’язань, очевидно, що бізнес як завжди з цією країною в ООН та інших міжнародних організаціях більше не може бути варіантом”.

     

     

    Визнаючи важливість допомоги та підтримки ВОІВ Україні, держави-члени також висловили вдячність ВОІВ за реалізацію рішення 63-ї серії засідань Генеральних Асамблей ВОІВ A/63/8 “Допомога та підтримка інноваційного та креативного секторів та системи інтелектуальної власності України”, наголошуючи на необхідності дотримання росією принципів статуту ООН та своїх міжнародних зобов’язань.

     

    Трансляцію засідання можна подивитись за посиланням.

     

    Ознайомтесь із заявою української делегації англійською мовою.

     

    Читайте також:

     

    Lab2Market Veterano: інноваційний міст між військовим минулим і підприємницьким майбутнім

     

    Національні та міжнародні експерти обговорили роботу над Національною стратегією розвитку сфери інтелектуальної власності

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає