Інвестиції в нематеріальні активи, такі як бренди, дизайни, дані та програмне забезпечення, зросли втричі швидше за останні 15 років, ніж інвестиції у фізичні активи (фабрики та обладнання). При цьому у Швеції, США та Франції спостерігається найбільш інтенсивна діяльність, а Індія має тенденцію до зростання.
Про це свідчать дані першого в історії дослідження Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO) “Всесвітній огляд інвестицій в нематеріальні активи” (“World Intangible Investment Highlights”), здійсненого у партнерстві з італійською Luiss Business School (LBS). Дослідження свідчить, що нематеріальні активи стають дедалі важливішим рушієм інновацій та економічного зростання в глобальній економіці.
У звіті йдеться про те, що незважаючи на руйнівні глобальні кризи та зростання процентних ставок, у 2023 році сукупні інвестиції у нематеріальні активи досягли 6,9 трлн доларів США – це вдвічі більше порівняно з 2,9 трлн доларів США у 1995 році. З 2008 року темпи зростання інвестицій у нематеріальні активи утричі перевищили темпи зростання інвестицій у матеріальні активи, які зросли до 4,7 трлн доларів США у 2023 році, йдеться у звіті.
У звіті також досліджено:
“Цей звіт підкреслює провідну роль нематеріальних активів, підкріплених інтелектуальною власністю у світовій економіці та надає достовірні дані для підтримки доказово-обґрунтованих політик урядам у всьому світі, які прагнуть зростання на основі інновацій”, – зазначив Генеральний директор WIPO Дарен Танг.
“Україна також перебуває на цьому шляху. IP офіс цілеспрямовано працює над розбудовою інноваційної екосистеми та створенням сприятливого інвестиційного середовища – тобто над тим, щоб наша держава продемонструвала достойний рівень зростання попри надважкі умови війни, котра триває десятиріччя”, – коментуючи цей безпрецедентний і важливий звіт зазначила очільниця ІР офісу Олена Орлюк.
Читайте також:
США відзначили зусилля України у захисті інтелектуальної власності попри війну, — звіт USTR 2024
Коментарів немає