Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • США відзначили зусилля України у захисті інтелектуальної власності попри війну, — звіт USTR 2024
  01 Травня 2024 Коментарів немає Irena

  США відзначили зусилля України у захисті інтелектуальної власності попри війну, — звіт USTR 2024

   

  Незважаючи на повномасштабну війну, Україна продовжує змістовну співпрацю зі Сполученими Штатами для вирішення найбільших порушень у сфері IP захисту. Про цей йдеться у “Спеціальній доповіді 301” Офісу торговельного представника США (USTR)

   

  У звіті висвітлюється прогрес, досягнутий країнами-торговими партнерами у вирішенні проблем інтелектуальної власності, які викликали занепокоєння Сполучених Штатів. Щодо України такими проблемами залишаються:

   

  • адміністрування систем організацій колективного управління, які забезпечують збір і розподіл авторських винагород серед правовласників;
  • використання державними установами неліцензійного програмного забезпечення;
  • впровадження ефективних засобів боротьби з порушенням авторського права в інтернеті.

   

  І хоча через повномасштабне вторгнення рф в Україну огляд і оцінювання ситуації в нашій державі призупинено, USTR відзначив прогрес у міжнародній співпраці в IP сфері, зокрема в межах засідань Українсько-американської ради з торгівлі та інвестицій, на якій в листопаді 2023 року обговорювались зусилля України, спрямовані на розвиток міцного IP середовища.

   

  Також у звіті позитивно відзначено заходи щодо боротьби з несанкціонованим записом фільмів в кінотеатрах (камкординг). Зокрема, Сполучені Штати закликали країни ухвалити закони та правозастосовні практики, спрямовані на запобігання камкордингу за прикладом України.

   

  Довідково:

   

  “Спеціальна доповідь 301” — щорічний огляд глобального стану охорони та захисту прав інтелектуальної власності. Її готує Офіс торговельного представника США (USTR). Звіт стосується понад 100 торгових партнерів Сполучених Штатів.

   

  Читайте також:

   

  Україна вперше виконує функції координатора регіональної групи CEBS під час роботи Комітетів ВОІВ

   

  ВОІВ підтримує Україну у розробці Національної стратегії інтелектуальної власності: підсумки сесії “IP Strategy: WIPO for Ukraine”

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає