Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • росія не має права надалі впливати на міжнародний порядок денний, – заява України у ВОІВ
    28 Листопада 2023 Коментарів немає Irena

    росія не має права надалі впливати на міжнародний порядок денний, – заява України у ВОІВ

     

    Українська делегація бере участь у робочій сесії Комітету з розвитку та інтелектуальної власності ВОІВ.

     

    Цього тижня у штаб-квартирі WIPO тривають засідання 31-ї сесії Комітету з розвитку та інтелектуальної власності (CDIP). Українська делегація, яку очолює перший заступник директора IP офісу Богдан Падучак, разом з Постійним представництвом України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві теж долучились до активної роботи.

     

    Порядок денний

     

    З моменту свого заснування CDIP є центральним органом ВОІВ, який відповідає за координацію виконання 45-ти рекомендацій Порядку денного в сфері розвитку (ПДР). CDIP здійснює регулярний моніторинг виконання кожної рекомендації ПДР за допомогою Звітів про хід виконання, які включають звіти про діяльність відповідних секторів і відділів ВОІВ, а також Звітів Генерального директора про діяльність CDIP.

     

    31-у сесію засідання зі вступним словом розпочав заступник Генерального директора ВОІВ з регіонального та національного розвитку Хасан Клейб, який наголосив на визначальній ролі ІВ для економічного розвитку, покращення рівня життя та підтримання балансу міжнародної екосистеми, розвитку партнерства між усіма її учасниками. Він підкреслив, що у фокусі уваги спільноти залишається підтримка малого та середнього бізнесу, посилення ролі жінок, молоді, а також вплив кліматичних змін.

     

     

    Предметом обговорення стали питання щодо моніторингу, оцінки, обговорення та звітності стосовно виконання всіх рекомендацій ПДР. Відповідний звіт представлено у документі CDIP/31/2, який містить детальний огляд досягнень ВОІВ щодо виконання рекомендацій ПДР, очікувані результати ВОІВ, а також пов’язані проєкти ПДР. Так, одним із заходів ВОІВ у рамках виконання рекомендації 1 ПДР щодо Технічної допомоги та розбудови потенціалу визначено “завершення оцінки потреб у технічній допомозі та інших рішеннях для забезпечення безперервності діяльності та розвитку Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ)”.

     

    Для кожної рекомендації у звіті зазначено стратегію реалізації, прийняту Комітетом.

     

    Серед найбільш значних проєктів: “Авторське право та поширення контенту у цифровому середовищі” (документ  CDIP/31/6) та “Інтелектуальна власність та соціально-економічний розвиток” (CDIP/31/8).

     

    Крім того презентовано наступні настанови ВОІВ:

    • “До питання про творчість: авторське право для фахівців у галузі анімації. Навчальний посібник” (CDIP/31/INF/2),
    • “Роль прав інтелектуальної власності в індустрії моди: від задуму до комерційної реалізації” (CDIP/31/INF/3),
    • “Створення економіки цифрової видавничої діяльності: можливості та основи для розвитку” (CDIP/31/INF/4).

     

    Також на сесії розглянуто пропозиції проєктів розвитку для Бразилії (CDIP/31/10), Індії (CDIP/31/9) та Філіппін (CDIP/31/5).

     

    Протягом сесії також будуть обговорюватися теми для наступної Міжнародної конференції з інтелектуальної власності та розвитку (2025).

     

    Мандат CDIP охоплює розгляд та обговорення ключових ініціатив, спрямованих на вирішення глобальних проблем і розкриття потенціалу інтелектуальної власності в різних секторах, що кореспондують Середньостроковому стратегічному плану дій ВОІВ на 2022-2026 роки та Цілям сталого розвитку та економічного зростання.

     

    Позиція України

     

    Проте цілі світової ІР-спільноти та ефективний розвиток сфери не можуть бути досягнуті повною мірою без урахування глобальних викликів, каталізатором яких стала повномасштабна війна в Україні.

     

    Зокрема, у своєму виступі перший заступник директора IP офісу Богдан Падучак наголосив, що незважаючи на значні зусилля ВОІВ та її держав-членів у вирішенні глобальних проблем, агресивна війна російської федерації проти України знецінює всі ці досягнення і лише поглиблює існуючі виклики:

     

    “росія продовжує використовувати продовольство як зброю. У результаті масованих атак з моменту виходу росії з Чорноморської зернової ініціативи Україна зазнала скорочення експортного потенціалу своїх портів на 40%, що скоротило експорт зерна до країн Азії, Африки та Європи майже на 3 млн тонн на місяць. За оцінками Програми розвитку ООН та Світового банку, російські атаки на енергетичну систему України завдали збитків на суму понад 11 млрд”.

     

     

    Також Богдан Падучак вчергове закликав міжнародну спільноту продовжувати політику ізоляції рф:

     

    “росія не має права надалі впливати на міжнародний порядок денний. Її було виключено з понад 27 міжнародних організацій, а нещодавно, вперше з 1946 року, рф не було обрано до Міжнародного суду ООН”.

     

    Раміз Рамазанов, радник економічного відділу Постійного представництва України

    при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві

     

    Виступ України підтримали представники делегацій:

     

    • Польщі – від імені країн Регіональної групи Центральної Європи та Балтії;

     

     

    • Нідерландів – від імені країн Групи Б;

     

     

    • Іспанії – від імені Європейського Союзу та його країн-членів.

     

     

    Питання, що розглядаються на сесії Комітету, також є важливими для України з огляду на виконання IP офісом (УКРНОІВІ) функцій НОІВ, а також реалізації проєктів, спрямованих на підтримку інноваційного та креативного секторів України. Зокрема проєктів спільно з ВОІВ – розвитку мережі Центрів підтримки технологій та інновацій (TISC), створення Національного навчального центру з інтелектуальної власності (Академія ІВ), створення Центру медіації у сфері інтелектуальної власності тощо.

     

    Фото: WIPO/flickr.com

     

    Читайте також:

     

    Спецсесія SCT WIPO: підготовка Договору з права промислових зразків та засудження рф у ВОІВ

     

    Представники українського IP офісу взяли участь у 16-й сесії Комітету експертів Локарнського союзу

     

    Питання зміни принципу залежності та розширення переліку мов: як пройшла сесія Мадридської Робочої групи

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає