Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Спецсесія SCT WIPO: підготовка Договору з права промислових зразків та засудження рф у ВОІВ
  02 Жовтня 2023 Коментарів немає Irena

  Спецсесія SCT WIPO: підготовка Договору з права промислових зразків та засудження рф у ВОІВ

   

  У штаб-квартирі ВОІВ розпочалась 3-я Спеціальна сесія Постійного комітету із законодавства про торговельні марки, промислові зразки та географічні зазначення (SCT). Сесія триватиме з 2 по 6 жовтня.

   

  Предметом основної дискусії є підготовка проєкту Договору з права промислових зразків (DLT), який має бути прийнятий під час Дипломатичної конференції не пізніше 2024 року (документ SCT/S3/4).

   

  Напрацювання зазначеного документу розпочалось ще 18 років тому. За результатами засідання цієї Спеціальної сесії та подальшого Підготовчого комітету має бути завершено роботу над основним текстом документу, правилами процедури та інструкціями для подальшого прийняття на Дипломатичній конференції.

   

  Під час відкриття сесії заступниця Генерального директора ВОІВ Біньін Ван наголосила, що зараз ВОІВ спостерігає найвищий рівень кількості заявок на промислові зразки з 2013 року. І поки актуальність охорони прав на промислові зразки зростає, підготовка до укладення DLT передбачає закриття усіх прогалин та невирішених питань, серед яких залишаються:

   

  • розкриття в промисловому зразку походження або джерела традиційних виражень культури, традиційних знань або біологічних/генетичних ресурсів, використаних або включених до промислового зразка;
  • вимоги до дати подання заявки та встановлення дати пріоритету;
  • типові міжнародні форми;
  • електронний обмін пріоритетними документами тощо.

   

  Врегулювання цих та інших питань забезпечить гармонізацію міжнародного законодавства щодо охорони прав на промислові зразки і, таким чином, спростить процес отримання охорони промислових зразків за кордоном – через покращення умов формування стратегій захисту для всіх заявників.

   

  Українська делегація на початку Спеціальної сесії засудила повномасштабну війну російської федерації проти України та наголосила на негативних наслідках для сфери інтелектуальної власності.

   

  «Прямо порушуючи міжнародне гуманітарне право, росія цілеспрямовано атакує цивільну інфраструктуру, завдаючи шкоди та руйнувань культурним, освітнім і релігійним будівлям, а також об’єктам інтелектуальної власності українців. Як ми вже зазначали протягом Генеральної Асамблеї цього року, негативний вплив, описаний у звіті ВОІВ про допомогу та підтримку інноваційного і креативного секторів та системи інтелектуальної власності України, буде тільки зростати», – зазначив перший заступник директора ІР офісу Богдан Падучак.

   

  Богдан Падучак (праворуч) та Раміз Рамазанов, радник економічного відділу
  Постійного представництва України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві

   

  Українська делегація наголосила на неприпустимості зазначення адрес заявників з окупованих територій України як адрес з російської федерації, зокрема щодо заявок за Мадридською та Гаазькою системами, та закликала позбавити росію будь-яких привілеїв та почестей у рамках ВОІВ.

   

  У той же час багато держав-членів ВОІВ, Міжнародне Бюро ВОІВ продовжують надавати непохитну підтримку і солідарність Україні та її народу, а також однозначно засуджують агресивну війну росії та порушення нею міжнародного права. Так, на підтримку заяви української делегації виступила Польща – від імені країн Регіональної групи Центральної Європи та Балтії (CEBS); Нідерланди – від імені країн Групи Б; Іспанія – від імені Європейського Союзу та його країн-членів.

   

   

   

   

  Читайте також:

   

  “Співпраця та партнерство важливі як ніколи раніше”, – Олена Орлюк під час Міжнародного ІР Конгресу у Польщі

   

  IP офіс поглиблює співпрацю з USPTO

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає