Перший захід, присвячений Всесвітньому дню боротьби з підробками (цього року – 5 червня), було проведено для учнів 7-8 класів на базі Ліцею №9 “Гармонія” Оболонського району м. Києва. Тема зустрічі: “Інтелектуальна власність: основи, цінність та захист”.
Захід провели представники IP офісу:
Зліва направо: Владислав Білоцький, директорка ліцею Світлана Кучук, Олександра Косенко та Катерина Кондратенко.
Метою зустрічі було привернути увагу ліцеїстів до проблематики захисту прав інтелектуальної власності, наголосити на її важливості та пояснити загрози, які виникають у зв’язку з виробництвом, розповсюдженням, імпортом, придбанням, споживанням контрафактної продукції.
Владислав Білоцький у своєму виступі наголосив, що навчальні зустрічі є важливими, адже формують свідомість молоді:
“ІР офіс проводить такі просвітницькі кампанії, адже розуміє, що будувати повагу до прав інтелектуальної власності, виховувати свідоме ставлення до контрафактної продукції потрібно змалечку. Ми бачимо великі перспективи, зацікавленість учнів і результати наших зустрічей. А також щиро радіємо, що нашу мету розділяють заклади освіти, і готові співпрацювати».
Захід включав і творчу складову, зокрема ліцеїсти долучились до створення своїх унікальних дизайнів футболок.
А в ході обговорення робіт Катерина Кондратенко пояснила учасникам заходу, як захистити свою інтелектуальну власність. Окрему частину виступу спікерка присвятила випадкам правомірного використання чужої інтелектуальної власності.
Увагу учнів привертали цікаві історії захисту інтелектуальної власності. Наприклад: чи знали ви, що саме Гаррі Поттер є одним із найбільш захищених вигаданих персонажів? Школи, заклинання, книги, привиди та всі персонажі – навіть квідич і платформа Hogwarts Express 9¾ – зареєстровані як торговельні марки ЄС. А фактично існує понад 60 ТМ, пов’язаних з творами про Гаррі Поттера і зареєстрованих на рівні ЄС (EUTM).
Начальниця Центру спостереження ІРR Олександра Косенко зосередила свій виступ на загрозах, які виникають від виробництва, розповсюдження, імпорту, придбання, споживання контрафактної продукції.
Підсумовуючи свій виступ, очільниця Центру спостереження ІРR наголосила, що контрафактна продукція – це:
В ході зустрічі було продемонстровано експонати Музею підробок від Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством, який став яскравою частиною заходу, а ліцеїсти мали змогу ознайомитися з реальними прикладами контрафактної продукції.
Представники ІР офісу провели тестування для закріплення вивченого матеріалу, участь в якому взяли близько 30 осіб.
“Результати цього тестування приємно здивували нас і ще раз підтвердили правильність обраного ІР офісом вектору: 90 % учнів склали його на відмінно!” – підсумувала Олександра Косенко.
Читайте також:
Як відрізнити підробку від оригіналу: фахівці IP офісу провели воркшоп для школярів
Коментарів немає