Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Перехід на міжнародні стандарти оцінки IP об’єктів є важливим кроком для інноваційної розбудови країни, – Олена Орлюк
  07 Грудня 2023 Коментарів немає Irena

  Перехід на міжнародні стандарти оцінки IP об’єктів є важливим кроком для інноваційної розбудови країни, – Олена Орлюк

   

  Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій (ІР офіс) працює над тим, щоб підняти до рівня державної політики питання ідентифікації частки інтелектуальної власності у ВВП країни. Така ідентифікація зможе значно підвищити місце України в світових інтелектуальних та інноваційних рейтингах, допоможе відстежувати подальшу динаміку розвитку економіки крізь призму ІР та інновацій.

   

  В цьому контексті у ринку оцінки ІР об’єктів є великі перспективи. Саме тому важливо працювати над покращенням цієї сфери та над переходом на міжнародні стандарти оцінки.

   

  Таку думку висловила очільниця ІР офісу Олена Орлюк під час зустрічі з представницями ГО “Всеукраїнське об’єднання “Українське товариство оцінювачів” (УТО).

   

  Олена Орлюк зазначила:

   

  “Потрібно працювати над тим, щоб змінити стандарт оцінки, який стосується інтелектуальної власності, адже в контексті набуття Україною членства ЄС це питання постане гостро. Проблем у сфері оцінки інтелектуальної власності дуже багато, і їх треба вирішувати”. 

   

   

  Крім того, за словами Олени Орлюк, у 2024 році ІР офіс буде спрямовувати зусилля, серед іншого, на удосконалення фінансового законодавства та розробку реальних інструментів для того, щоб інтелектуальна власність могла використовуватися як об’єкт страхування чи застави.

   

  “Номінально за законом це не заборонено, але це не працює. Наразі в Україні не розуміють як страхувати ІР чи той же трансфер технологій. А інтелектуальна власність, яка добре працює як заставний документ за кордоном, у нас не використовується”, – зауважила Олена Орлюк.

   

  Голова Українського товариства оцінювачів Ірина Іванова наголосила на важливості спільної роботи для напрацювання єдиних підходів до оцінки нематеріальних об’єктів з орієнтуванням на міжнародні стандарти оцінки. Адже чинна система оцінки не відповідає запитам та загальноприйнятим підходам до оцінки зокрема, нематеріальних активів.

   

  Під час зустрічі обговорювалася не лише можливість співпраці, необхідність переходу на міжнародні стандарти оцінки, а й перспективи збільшення кількості фахівців з оцінки об’єктів ІР, підвищення рівня їхньої кваліфікації.

   

  Також йшлося про те, що у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт “Про внесення змін до Закону України “Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні” (№ 7386), яким пропонується запровадити міжнародні стандарти оцінки та внести комплексні зміни у сфері оціночної діяльності. Українське товариство оцінювачів в цілому підтримує цей документ, але застерігає, що процес переходу легким не буде.

   

   

  За результатами зустрічі керівники ІР офісу та УТО домовилися про інституційну співпрацю для напрацювання спільних підходів до розв’язання проблемних питань у сфері оцінки ІР об’єктів та підписали меморандум про співробітництво. Документ підписали очільниця ІР офісу Олена Орлюк і голова Українського товариства оцінювачів Ірина Іванова.

   

   

  Читайте також:

   

  Підвищення обізнаності народних депутатів у сфері ІВ: IP офіс та Дослідницька служба Верховної Ради України підписали меморандум про співпрацю

   

  Інтелектуальна власність у цифрах: ІР офіс презентує основні показники діяльності за 9 місяців 2023 року

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає