Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Очільниця ІР офісу зустрілася із представниками пацієнтських організацій
  24 Червня 2024 Коментарів немає Irena

  Очільниця ІР офісу зустрілася із представниками пацієнтських організацій

   

  Як розвиватиметься національне патентне законодавство у фармацевтичній сфері на шляху до набуття Україною повноправного членства в ЄС? Якими є перспективи удосконалення “Правила Болар” в Україні? Як розвиватиметься фармацевтичне законодавство ЄС, зокрема в межах, так званого, Фармацевтичного пакета ЄС? 

   

  Ці та інші питання обговорила очільниця ІР офісу Олена Орлюк під час зустрічі з представниками пацієнтських організацій, яка відбулася днями в ІР офісі.

   

  Олена Орлюк наголосила на тому, що сьогодні розробляється проєкт Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності на період до 2030 року. В межах цього документу досліджуються питання вдосконалення національного патентного законодавства, процедури видачі сертифікатів додаткової охорони для лікарських засобів, примусового ліцензування патентів, що відносяться до виготовлення лікарських засобів, питання реалізації “Правила Болар” в Україні тощо.

   

  “ІР офіс відкритий для комунікації з пацієнтськими організаціями, бізнесом, патентними повіреними та усіма іншими, кого цікавлять питання нормотворення та правозастосування у сфері патентного законодавства та законодавства щодо лікарських засобів. В умовах війни пошук балансу інтересів між монополією інтелектуальної власності та доступом до лікарських засобів набуває додаткової складності, і є непростим викликом, але ми маємо намагатися досягти у цих питаннях згоди між усіма зацікавленими сторонами”,- переконана очільниця ІР офісу.

   

  Читайте також:

   

  IPF-2024: Реалізація стратегічного бачення розвитку ІР сфери України – це спільне глобальне завдання, – Олена Орлюк

   

  Відбулось секторальне обговорення блоку “Винаходи і корисні моделі” проєкту Національної ІР стратегії

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає