Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Як зменшити вплив війни на IP сферу: зустріч української делегації з Гендиректором ВОІВ Дареном Тангом 
    01 Травня 2024 Коментарів немає Irena

    Як зменшити вплив війни на IP сферу: зустріч української делегації з Гендиректором ВОІВ Дареном Тангом 

     

    Помʼякшити негативні наслідки війни для України – як цьому може допомогти Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ)?

     

    Це питання обговорювали на зустрічі української делегації з Генеральним директором ВОІВ Дареном Тангом та директором відділу країн з перехідною та розвиненою економікою (TDC) Хабіпом Асаном у межах роботи 32-ї сесії Комітету з розвитку та інтелектуальної власності ВОІВ в Женеві (Швейцарія).

     

    Особливу увагу приділили розробці Національної стратегії у сфері інтелектуальної власності до 2030 року. Це документ, який стане стратегічною візією розвитку української ІР сфери на найближчі роки і, як повідомив перший заступник директора ІР офісу Богдан Падучак, його планують подати на затвердження вже цього року:

     

    “Ми хотіли б подякувати вам за підтримку у розробці Національної стратегії у сфері ІВ, над якою працює потужна група міжнародних та національних експертів. Ми знаємо, що це дуже амбітний план, але ми прагнемо завершити всі необхідні процедури для його розробки цього року та подати його на затвердження до Кабінету Міністрів. Нашим основним завданням є пом’якшення негативних наслідків війни та адаптація до нових технологій, що з’являються. Тому ми цінуємо високий рівень залучення ВОІВ та її профільних департаментів до розробки цієї Стратегії”.

     

    В межах серії зустрічей у ВОІВ було домовлено про розробку та продовження реалізації низки важливих ініціатив, зокрема:

     

    • подальша реалізація ініціативи WIPO ALERT в Україні;
    • подальша участь та преференцій доступу для українських установ у рамках програм публічно-приватного партнерства ВОІВ ASPI та ARDI;
    • реалізацію проєкту “Управління інтелектуальною власністю у технопарках”;
    • питання захисту генетичних ресурсів і традиційних знань, пов’язаних з генетичними ресурсами;
    • подальшу підтримку та спільні просвітницькі та освітні проєкти в межах Національного навчального центру інтелектуальної власності (IP Academy);
    • рецепція найкращих практик щодо альтернативних методів врегулювання спорів, послуги медіації та співпраця з Центром медіації та посередництва при IP офісі;
    • подальший розвиток мережі TISC та співпраця з Національним хабом інтелектуальної власності та інновацій (National IP&Innovations Hub), який функціонує в структурі IP офісу;
    • підтримку співпраці з Судовим інститутом ВОІВ, зокрема в межах бази даних WIPO-Lex Judgments;
    • проєкт CEBS щодо оцінки потреб, розбудови мережі та зміцнення потенціалу експертів з питань торговельних марок та патентів;
    • проєкт CEBS WEP для місцевих громад у сфері традиційного текстилю;
    • технічна та експертна допомога;
    • розбудова професійної спроможності у сфері ІВ та підвищення правової культури ІВ.

     

    Співпраця ВОІВ та України на такому рівні є свідченням беззаперечної підтримки нашої держави, її інноваційної екосистеми. На цьому під час зустрічі наголосив заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів:

     

    Ми хотіли б ще раз підкреслити, що наш фокус на співробітництво залишається незмінним, і ми продовжуємо покладатися на експертизу ВОІВ для пом’якшення негативних наслідків війни, описаних у відповідному звіті ВОІВ, який обговорювався під час 64-ї серії Генеральних Асамблей. Ці негативні наслідки мають і надалі залишатися предметом моніторингу та належним чином враховуватися в наступних рішеннях Генеральної Асамблеї ВОІВ та в подальшій діяльності в рамках ВОІВ”.

     

    Віталій Кіндратів і Дарен Танг

     

    Українська делегація подякувала делегації ВОІВ за підтримку ініціатив у IP сфері та запросили Генерального Директора ВОІВ Дарена Танга відвідати Україну і національний ІР офіс, щоб пересвідчитись у тому прогресі, який здійснює наша держава попри виклики війни.

     

    Зміцнення нашої співпраці після підписання Меморандуму про взаєморозуміння між ВОІВ та Україною демонструє нам численні можливості для розвитку інтелектуальної власності, інноваційної та творчої екосистеми України. І, незважаючи на агресивну війну росії проти України, брак ресурсів та людські труднощі, ми готові поступово зміцнювати сфери нашої співпраці, відображені в Меморандумі, з акцентом на пом’якшення негативних наслідків війни, відновлення інноваційної та творчої екосистеми України та адаптацію до нових технологій”, — підкреслив Богдан Падучак.

     

    Copyright: WIPO. Photo: Emmanuel Berrod

     

    Читайте також:

     

    Україна вперше виконує функції координатора регіональної групи CEBS під час роботи Комітетів ВОІВ

     

    США відзначили зусилля України у захисті інтелектуальної власності попри війну, — звіт USTR 2024

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає