Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Сталий розвиток, інтелектуальна власність та “зелене” майбутнє: стартував IP Week 2024 (відео)
    22 Квітня 2024 Коментарів немає Irena

    Сталий розвиток, інтелектуальна власність та “зелене” майбутнє: стартував IP Week 2024 (відео)

     

    Вебінар проєкту Talking about my idea став першим заходом у межах Українського тижня інтелектуальної власності, який проводить IP офіс з 22 по 26 квітня.

     

    В Україні стартував IP Week 2024, організований Мінекономіки та IP офісом, і присвячений World IP Day. Ключовою темою, яку цього року обрала ВОІВ, є інтелектуальна власність та цілі сталого розвитку задля розбудови інноваційного майбутнього.

     

     

    День ІР просвітництва

     

    У перший день Українського тижня інтелектуальної власності – День ІР просвітництва – відбулися заходи, присвячені якісній освіті, яка займає важливе місце як серед цілей сталого розвитку, так і серед стратегічних завдань ІР офісу.

     

    Один із цих заходів – дискусійна онлайн-платформа проєкту Talking about my idea “Сталий розвиток, інтелектуальна власність та “зелене” майбутнє”. Проєкт реалізує National IP&Innovations Hub та TISC.

     

    Під час онлайн-заходу учасники дізналися, як інтелектуальна власність впливає на впровадження інноваційних та творчих рішень, від яких залежить те, яким буде наше життя найближчим часом.

     

     

    Український контекст Цілей сталого розвитку

     

    З вітальним словом до присутніх звернулася очільниця українського IP офісу Олена Орлюк, яка відзначила важливість досягнення цілей сталого розвитку у контексті українського сьогодення:

     

    – Ми дуже сподіваємося, що всі дні IP Week будуть корисними для спільноти, адже цей великий проєкт дозволяє визначати наявні проблеми та спільно шукати шляхи їх вирішення. Це дуже важливо для просвітництва нашого суспільства, як у сфері ІР, так і зелених інновацій та безпечного довкілля. Адже зокрема щодо Цілей сталого розвитку ООН, які ВОІВ обрала як фокусну тему.

     

    В українському контексті ми говоримо про це через призму війни, у якій перебуваємо. Адже Україна наразі має безліч викликів, які пов’язані не лише із захистом незалежності та територіальної цілісності держави, а й з подальшою відбудовою – інноваційною розбудовою країни, яка має бути заснована в тому числі на “зелених” інноваціях та збереженні навколишнього середовища.

     

    Олена Орлюк

     

    Екоінновації як крок до конкурентоспроможності

     

    Модератором заходу стала начальниця департаменту розвитку інновацій IP офісу Ольга Кронда, яка наголосила на актуальності тематики екоінновацій для сучасної України:

     

    “Більш ніж 2 трлн гривень наразі становлять збитки навколишнього середовища внаслідок повномасштабного вторгнення. Тож “зелена” трансформація є важливою як для екології, так і для розвитку конкурентоспроможної економіки. Ми сподіваємося, що такі заходи як Talking about my idea стануть початком для нових ідей, проєктів та важливих змін на краще, щоб розвивати інноваційну Україну”.

     

     

     

    Практичним досвідом та знаннями з учасниками ділилися:

     

    • Оксана Старовіт, провідний професіонал з інтелектуальної власності відділу розвитку інноваційної екосистеми ІР офісу (тема виступу – “Інтелектуальна власність для досягнення Цілей сталого розвитку”);

     

    • Роман Зінченко, співзасновник, голова правління Greencubator (тема – “Інтелектуальна власність у серці зелених інновацій: досвід Greencubator”);

     

    • Наталія Литвин, координаторка проєктів ГО “Екоклуб” і Коаліції “Енергетичний перехід” (тема – “Енергетичні та кліматичні складові інноваційного розвитку України: модернізація інфраструктури та нові тенденції”);

     

    • Оксана Дужак, представниця ТОВ “ЕЛІК” (тема – “ІР стратегія для розвитку екобізнесу”);

     

    • Іван Давидюк, директор з правових питань компанії KNESS, та Ольга Кузьменко, директорка департаменту досліджень та розробок технологій, компанії KNESS (тема: “Юридичні аспекти оформлення прав інтелектуальної власності на інноваційні розробки у сфері зелених технологій” (практичні кейси)

     

     

    Подивитися вебінар можна на ютуб-каналі IP офісу:

     

     

     

    Під час двогодинного вебінару учасники отримали роз’яснення та практичні поради з таких питань:

     

    • як досягти Цілей сталого розвитку завдяки інтелектуальній власності та які інструменти для цього потрібні;
    • нові тенденції в енергетичних та кліматичних складових інноваційного розвитку;
    • реальний досвід компаній та організацій щодо управління ІР правами у сфері зелених інновацій;
    • практичні кейси юридичних аспектів щодо інноваційних розробок у сфері зелених технологій;
    • ІР стратегія для розвитку екобізнесу.

     

     

    Читайте також:

     

    Тиждень інтелектуальної власності 2024: запрошуємо на серію заходів, присвячених IP та інноваціям

     

    На базі National IP&Innovations Hub розроблено інтерактивні дашборди розвитку IP та інновацій в Україні

     

    Як буде працювати український IP офіс найближчі 5 років: Стратегія розвитку УКРНОІВІ 2024-2028

     

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає