У свіжому випуску проєкту IP Academy говоримо із Катериною Уваровою, яка дає нове життя використаним та непотрібним банерам.
Що спільного між рекламним банером і модною сумкою? Виявилося, більше, ніж можна собі уявити. У новому випуску #EcoTalks команда Академії інтелектуальної власності IP офісу поспілкувалася з Катериною Уваровою – засновницею та ідейною натхненницею бренду 3,14BAN. Вона перетворює банери на стильні та унікальні екологічні аксесуари – яскраві та сучасні шопери, поясні сумки, гаманці…
В інтерв’ю дизайнерка розповіла про те, як народився бренд, які виклики довелося долати на початку шляху і як інноваційні рішення допомагають перетворювати звичайні банери на справжні витвори мистецтва з екологічною місією.
Фото: особиста сторінка в Instagram Катерини Уварової
– Розкажіть про свій проєкт: що саме вас надихнуло на його створення? Як виникла ідея і чим, на вашу думку, він вирізняється серед інших?
– Проєкт зʼявився п’ять років тому, ще коли я була студенткою університету. У рамках практики нам давали різні завдання, і одним із них було створення різноманітних івентів. На події завжди замовляли банери – на них містилася інформація, яка наступного дня після заходу втрачала свою актуальність.
Подія проходила, а банери залишалися. У цей момент і з’явилася ідея зробити щось із цим матеріалом. З моєї роботи на той момент я мала декілька банерів. Я хотіла щось із них пошити, що було б корисним у повсякденному житті. Визначилася, що хочу шопер. Потім почала пошуки швачки (до речі, Оля – швачка, працює всі 5 років у цьому проєкті).
Фото: сторінка в Instagram проєкту 3,14BAN
Чому цей проєкт унікальний? Тому що кожного разу, коли ми шиємо вироби, нам трапляються банери зі своєю історією. Вони могли бути рекламою, висіти вздовж дороги або бути на якійсь події. І з них виходять унікальні та особливі вироби, яких в іншої людини ніколи не буде. Це не тільки допомагає уникнути викидання матеріалу на звалище, це ще й спосіб самовираження через концепцію усвідомленого споживання.
– Ви завжди були винахідливою? Розкажіть про своє дитинство.
– Не знаю, наскільки саме я була винахідливою в дитинстві… Але точно памʼятаю, що була непосидючою і завжди хотіла щось робити: брати участь у змаганнях, знайомитися з новими людьми.
– Назва вашого проєкту привертає увагу. Розкажіть, як виникла ідея цієї назви і який сенс ви в неї заклали?
– Точно кілька місяців ми працювали без назви. Памʼятаю, як ми сиділи всі втрьох в майстерні та обговорювали, що нам потрібна назва. Обговорювали довго. Усі погодилися, що в назві має бути слово “бан”. По-перше, це похідне від “банеру”. По-друге, це як “бан” (заборона), тобто забанити сміття. І така інтерпретація нам дуже подобалась.
До 3,14 ми дійшли в кінці. Цю математичну константу запропонувала Юля (бухгалтер). І так ми зробили шифр “нескінченний потік сміття, який треба забанити”. 3,14BAN – читається як Пібан.
Фото: офіційна сторінка в Instagram проєкту 3,14BAN
– Чи зареєстрована у вас ТМ – 3,14BAN?
– Наша команда цілком усвідомлює, наскільки важливо захистити назву власного бренду, адже це фундамент нашої ідентичності на ринку. Тому ми відразу подали заявку на реєстрацію торговельної марки. Наразі заявка перебуває на стадії формальної експертизи, і ми з нетерпінням чекаємо на реєстрацію ТМ.
Скрин із заявки на ТМ з сайту SIS
– Які особливості матеріалу банерної тканини? Чи вдалося відразу використати цей матеріал для створення виробів, або ж цей процес вимагав часу та особливих навичок швачки?
– Особливість цієї тканини в тому, що вона добре тримає форму, міцна та водонепроникна. Не з першого разу в нас вийшло пошити сумку. Були моменти, коли ламалися голки через високу щільність тканини. Проте найважливіше було знайти швачку, зацікавлену у створенні такого виробу.
Я обійшла, мабуть, 10 швачок, але ніхто не хотів братися за цю роботу. А погодилась лише одна – Оля, яка досі продовжує працювати. Бо їй дійсно подобається ідея, концепт, і вона “горить” справою (в швейній справі вона понад 20 років).
– З якими відомими брендами вам вдалося співпрацювати?
– До нашої філософії усвідомленого споживання долучились такі компанії як Coca-Cola HBC Ukraine, Softserve, KyivPride, LvBS, KSE та багато інших.
Фото 1: сторінка в Instagram проєкту 3,14BAN
Фото 2: сторінка в Instagram проєкту 3,14BAN
– Чи можете розповісти про товари, створені в рамках колаборацій, які мають для вас особливе значення? Чим вони найбільше запам’яталися?
– Насправді, кожен продукт особливий і неповторний. І виділяти якийсь один точно не хочеться, адже всі вони унікальні. Проте, можу сказати, що з усіх наших товарів моя улюблениця – це поясна сумка.
– З якими труднощами ви стикаєтесь під час створення сумок? Чи найважчим було створити першу сумку, а далі процес уже став більш відпрацьованим?
– По-перше, коли ми починали, не було ніяких “інструкцій”, як пошити сумку чи щось інше з цієї тканини. Ми працювали над новим для нас завданням і вчилися на власних помилках. З найчастішого – це поламані голки, які не витримують щільність матеріалу. Також ми не можемо, наприклад, контролювати, які банери за малюнком та щільністю до нас приїдуть. Тому, коли в 2019-2020 роках до нас надходили банери, які ми не могли переробити, – їх відправляли на потреби АТО. А в лютому 2024 року весь наш склад банерів поїхав на бліндажі…
Ми також підбираємо міцні нитки, щоб виріб був надійним. Зараз, через 5 років, нам стало легше працювати, адже ми налагодили технологічний процес, і – що найважливіше – у нашій команді прозора комунікація, ми добре розуміємо одне одного.
Фото: сторінка в Instagram проєкту 3,14BAN
– Які інноваційні підходи та нові ідеї ви впроваджували у процесі створення своїх продуктів?
– По-перше, це фурнітура з переробленого пластику. У нас є вироби, де задіяна саме така фурнітура. По-друге, це застосування не тільки банерів, а й інших матеріалів. Наприклад, минулого року ми випустили серію виробів, де в якості стрічки (на поясній сумці) використовували ремені безпеки з автомобілів, які отримали нове життя.
– Які бренди вас надихають?
– Насправді, немає конкретних брендів, які б мене надихали. Можу сказати, що мене більше надихають люди, які горять ідеєю та втілюють її в життя.
– Яким ви бачите 3,14BAN через 10 років?
– У нас є план на рік, а на 5 та 10 років – немає. Тому що кожен день щось змінюється, і потрібно вміти підлаштовуватися під ці зміни.
Фото: сторінка в Instagram проєкту 3,14BAN
Фото: особиста сторінка в Instagram Катерини Уварової
Фото: особиста сторінка в Instagram Катерини Уварової
Довідково:
#EcoTalks – це серія інтерв’ю від Академії інтелектуальної власності IP офісу в межах кампанії “Творчі Екоініціативи: як ідеї змінюють звичайний світ”. Під час цих інтерв’ю команда Академії спілкуватиметься з творчими особистостями та екоактивістами. Мета проєкту – підвищити екологічну обізнаність серед молоді та сприяти сталому розвитку через творчість, креативність та інновації.
Читайте також:
#EcoTalks: інтерв’ю із засновницею Let’s do it, Ukraine – про екорух та свідомість українців
Коментарів немає