Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Інтелектуальна власність та економічна безпека: підсумки серії заходів IP офісу та БЕБ
    14 Листопада 2024 Коментарів немає Олексенко Олексій

    Інтелектуальна власність та економічна безпека: підсумки серії заходів IP офісу та БЕБ

     

    Захист прав інтелектуальної власності на національному та міжнародному рівнях, практичні кейси щодо ефективного виявлення, розслідування та протидії правопорушенням у IP сфері від іноземних експертів. Усе це обговорили під час вебінару та тренінгового курсу для працівників Бюро економічної безпеки, які організували IP Academy та Центр спостереження з питань порушень прав інтелектуальної власності УКРНОІВІ (IP офіс).

     

    Такі заходи та обмін досвідом – безцінні для нашої держави, сфери інтелектуальної власності та економічної безпеки. На цьому наголосила директорка ІР офісу Олена Орлюк.

     

    Це перша масштабна програма заходів, яку запропонувала державна система для правоохоронних органів в сфері інтелектуальної власності і яка зумовлена, зокрема, новими викликами, пов’язаними зі змінами національного законодавства. Питання, які обговорювалися, та практичний досвід, яким поділися з представниками БЕБ іноземні колеги, є надважливим для України. Адже наразі наша держава перебуває на етапі вдосконалення механізмів боротьби з порушеннями прав інтелектуальної власності”, – акцентувала очільниця ІР офісу.

     

    Під час тренінгового курсу “Актуальні питання правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності та забезпечення економічної безпеки держави” учасники обговорили такі теми:

     

    • роль IP офісу в сприянні забезпеченню економічної безпеки держави;

     

    • загальна характеристика правової охорони ТМ на території України;

     

    • використання національних та міжнародних баз даних та реєстрів для пошуку інформації про власника ТМ;

     

    • цивільно-правові аспекти захисту прав на ТМ;

     

    • кримінально-правові аспекти захисту прав на ТМ.

     

    А під час вебінару “Міжнародний досвід з питань захисту прав інтелектуальної власності та забезпечення економічної безпеки держави” два блоки актуальних питань висвітлили іноземні спікери.

     

    У межах блоку “Європейський досвід розслідування порушень прав інтелектуальної власності, розрахунку збитків та утилізації контрафактних товарів” практикою з представниками БЕБ поділилися:

     

    • Казімірас Саржицкас, регіональний директор офісу Північно-Східної Європи та Центральної Азії Мережі по боротьбі з підробками REACT;

     

    • Рональд Бром, керуючий директор Мережі по боротьбі з підробками REACT;

     

    • Гітіс Бразаускас, глобальний менеджер по роботі з клієнтами в галузі технологій та автомобілебудування Мережі по боротьбі з підробками REACT.

     

    У межах блоку “Американський досвід виявлення та розслідування порушень прав інтелектуальної власності” розповіли про:

     

    • побудову успішної стратегії розслідування справ з інтелектуальної власності – Крісті О’Меллі, радник з питань міжнародного комп’ютерного хакінгу та інтелектуальної власності (ICHIP), Міністерство юстиції США;

     

    • практику виявлення та розслідування порушень прав інтелектуальної власності в країнах Південної Америки – Фернандо Касарес, регіональний директор Мережі по боротьбі з підробками REACT Americas.

     

    Казімірас Саржицкас

     

    Крісті О’Меллі

     

    Гітіс Бразаускас

     

    Серія заходів тривала впродовж тижня (кінець жовтня – початок листопада) і стала результатом співпраці ІР офісу та Бюро економічної безпеки задля підвищення кваліфікації кадрового потенціалу і зміцнення захисту сфери інтелектуальної власності в Україні.

     

    Читайте також:

     

    IP офіс і Бюро економічної безпеки поглиблюють співпрацю 

     

    IP кейси: актуальна судова практика та статистика від IP офісу щодо справ у сфері інтелектуальної власності

     

    Олексенко Олексій
    Олексенко Олексій
    administrator

    Коментарів немає