Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • IP офіс і Бюро економічної безпеки поглиблюють співпрацю 
    10 Листопада 2023 Коментарів немає Irena

    IP офіс і Бюро економічної безпеки поглиблюють співпрацю 

     

    Проблемні питання, що виникають під час досудового розслідування кримінальних правопорушень в сфері інтелектуальної власності, які наразі належать до компетенції Бюро економічної безпеки (БЕБ), та шляхи їх вирішення обговорили під час зустрічі представники Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (IP офіс) з представниками БЕБ.

     

    До компетенції БЕБ законом віднесено розслідування злочинів, зокрема за ст. 229 Кримінального кодексу України – незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару.

     

    “Боротьба з підробками та контрафактною продукцією має бути одним із пріоритетних напрямів для держави, адже це проблема загальнонаціонального масштабу, яка впливає на репутацію України в світі. ІР офіс зацікавлений в тісній співпраці з Бюро економічної безпеки та готовий у межах своєї компетенції сприяти підвищенню кваліфікації детективів БЕБ для якомога кращого розслідування кримінальних правопорушень в ІР-сфері”, – зазначила очільниця IP офісу Олена Орлюк.

     

     

     

    Директорка IP офісу переконана, що до розв’язання проблеми з контрафактом може долучитися багато українських та іноземних стейкхолдерів, адже вона є нагальною.

     

    Заступник директора ІР офісу Владислав Білоцький зазначив, що під координацією ІР офісу створено спеціалізований майданчик для фахового спілкування щодо протидії контрафакту за аналогією з Європейською обсерваторією з питань порушень ІР-прав – Центр спостереження з питань порушень прав інтелектуальної власності. Центр спостереження об’єднає широке коло зацікавлених сторін для боротьби із негативним явищем контрафакту, зокрема і представників брендів.

     

    Окреслюючи спектр викликів, представники БЕБ акцентували на проблемних питаннях, які виникають під час транспортування та зберігання великих обсягів конфіскованого товару, утилізації, експертизи тощо (зокрема, на прикладі медичних препаратів). Йшлося також про те, що в Україні офіційно представлені далеко не всі бренди, тому часто виникають труднощі з пошуком офіційного представника для дослідження вилученого об’єкту на предмет його фальсифікації.

     

     

    До зустрічі також долучилися представники ІР офісу:

     

    • начальниця Департаменту “Академія інтелектуальної власності” Ольга Кулініч,
    • начальник відділу моніторингу правозастосування Анастасія Кравець,
    • представники Центру спостереження з питань порушень прав інтелектуальної власності.

     

    Учасники зустрічі також обговорили шляхи для поглиблення співпраці з міжнародними та іноземними органами, які можуть сприяти Україні у боротьбі з контрафактною продукцією, окреслили потребу в аналізі практики країн ЄС щодо санкцій за порушення ІР-прав в кримінально-правовому аспекті та обмінялися думками щодо необхідності посилення покарання за ст. 229 КК України.

     

    Читайте також:

     

    ІР офіс поінформував учасників Діалогу з права інтелектуальної власності Україна-ЄС про основні досягнення в ІР-сфері

     

    Україна досягла значного прогресу в сфері інтелектуальної власності – Звіт Європейської Комісії в рамках Пакету Розширення

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає