Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • “Маємо прокладати місток між наукою і бізнесом з урахуванням усіх викликів”, – Олена Орлюк під час відкриття заходу Collaborate to Innovate
    13 Грудня 2024 Коментарів немає Irena

    “Маємо прокладати місток між наукою і бізнесом з урахуванням усіх викликів”, – Олена Орлюк під час відкриття заходу Collaborate to Innovate

     

    Представники IP офісу, ВОІВ та міжнародні партнери дискутували про те, як об’єднати науку та бізнес, а також комерціалізувати інтелектуальну власність. 

     

    У Києві триває захід Collaborate to Innovate: діалог науки і бізнесу” – майданчик українського IP офісу, де представники науки і бізнесу обмінюються досвідом, а також отримують консультації і практичні поради для спільної реалізації проєктів.

     

    Модератором вступної частини виступила Галина Штогрин – начальниця відділу координації грантової діяльності ІР офісу, яка розповіла про головні цілі заходу:

     

    “Ми прагнемо виступити майданчиком для об’єднання провідних науковців, підприємців та представників державного сектору, аби обговорити шляхи розвитку інноваційної економіки в Україні. Зосереджуємося на взаємодії науки та бізнесу, аналізі викликів, з якими стикається інноваційне середовище, а також пошуку ефективних механізмів комерціалізації наукових розробок. Віримо, що ця дискусія сприятиме створенню міцної основи для формування конкурентноспроможної інноваційної екосистеми”.

     

    Модераторка також висловила подяку партнерам заходу, якими стали:

     

     

    Ендрю Чайковський

     

    До учасників дискусії онлайн звернувся Ендрю Чайковський, директор Відділу підтримки технологій та інновацій ВОІВ, який підкреслив важливість цієї події для створення діалогу між наукою та бізнесом, між університетами, дослідницькими інститутами та промисловістю в інноваційній екосистемі, що сприяє технологічному та економічному розвитку:

     

    “Добре розвинена екосистема інтелектуальної власності та інновацій має вирішальне значення для того, щоб винахідники, дослідники та підприємці могли реалізувати свій інноваційний потенціал.

     

    У створенні додаткової вартості ідей та винаходів ключову роль відіграють Центри підтримки технологій та інновацій – TISC, яких наразі налічується 1630 у 93 країнах світу. Вони пропонують широкий спектр послуг з підтримки технологій та інновацій, починаючи від патентного пошуку та аналітики до трансферу технологій і підтримки розробки нових продуктів. Таким чином охоплюють увесь інноваційний цикл і супроводжують інноватора та його ідею впродовж усього шляху виходу на ринок.

     

    Тож ВОІВ з нетерпінням чекає на продовження розвитку TISC в Україні, де зараз існує 45 TISC, кожен з яких активно використовує можливості безкоштовного доступу до наукових баз даних в межах програми ARDI, а також безкоштовний доступ до комерційних патентних баз даних через програму доступу до спеціалізованої патентної інформації (ASPI)”.

     

    Олена Орлюк

     

    З вітальним словом до присутніх також звернулася Олена Орлюк – директорка українського IP офісу. Вона акцентувала на тому, що інновації – це майбутнє України, важлива складова у її розвитку, відбудові та щоденній боротьбі:

     

    “Від того, наскільки ми спроможні створювати нові ідеї, робити з них інноваційний продукт, розвивати, впроваджувати та комерціалізувати, значною мірою залежить спроможність наших бізнесів масштабуватися в Україні та за кордоном. Тож нам дуже важливо під час цього заходу обговорити, яким чином має прокладатися місток між наукою і бізнесом, з урахуванням усіх викликів, породжених війною. Ми маємо шукати інструменти та можливості, щоб навіть у цих надскладних умовах створювати сервіси і допомагати подальшому розвитку. Маємо довести світові, що ми не тільки героїчні у захисті Батьківщини, а й спроможні в інноваціях, інтелектуальній власності, бізнес-рішеннях і відповідях на виклики. Це наша спільна робота та спільна відповідальність.

     

    Буквально цими днями відбулася зустріч України та Єврокомісії щодо скринінгу відповідності національного законодавства праву ЄС в IP сфері. Тож попереду на нас чекає надактивна робота над змінами, аби наші бізнеси були повністю адаптовані до тих викликів, які постануть після того, як Україна стане членом Європейського Союзу. 

     

    При цьому ми маємо розуміти, що саме інноватор, автор, креатор, винахідник, вчений, стартапер – це той центр, навколо якого все має обертатися, адже саме він породжує ідею. Все інше – технології, супровід, сервіси – це оболонка, яка дає можливість покращити цю ідею і зробити її спроможною. Тому маємо зробити все можливе для того, щоб ідея народжувалася, розвивалася і йшла в життя”. 

     

    Повні виступи учасників – у відеотрансляції на ютуб-каналі IP офісу:

     

     

    Далі слово мав Ігор Паренчук – заступник директора IP офісу, який відзначив річницю створення в Україні National IP&Innovations Hub, робота якого спрямована на підтримку інноваційних проєктів, посилення взаємодії між бізнесом, наукою та державою, а також на створенні умов для залучення інвестицій, впровадженні сучасних технологічних рішень у реальний сектор економіки.

     

    Ігор Паренчук

     

    “National IP&Innovations Hub – це платформа діалогу між наукою і бізнесом, яка не має фізичних кордонів, і будь-хто в будь-який час може долучитися до неї та стати її елементом. Ми всі поєднані спільною метою – це створення національної інноваційної інфраструктури, що на практиці реалізуємо, зокрема, у відкритті регіональних інноваційних хабів. Таких, які вже маємо на базі Дніпровської та Житомирської політехнік. Ми прагнемо залучати індустріальні парки та долучатися до прикладних проєктів-стартапів з виходом до інвесторів, аби сприяти зростанню інноваційної економіки”, – зазначив Ігор Паренчук.

     

    Онлайн із Польщі до участі у дискусії долучився Яцек Адамчик, фахівець із питань підприємництва відділу регіонального співробітництва Малопольської агенції регіонального розвитку. Пан Адамчик детальніше розповів про співпрацю науки та бізнесу на прикладі Малопольського регіону, де агенція вже 25 років працює над розвитком та підвищенням конкурентоспроможності підприємців, створенні сприятливих умов та простору для ведення бізнесу.

     

    Яцек Адамчик

     

    “У першу чергу варто зазначити, що світ науки і бізнесу – це два різні світи, які функціонують незалежно. Проблема розділеності світу бізнесу і світу науки, відсутність контакту чи взаєморозуміння є постійною. Тож наше завдання полягає в тому, щоб зблизити ці два світи, аби вони розуміли свої потреби, очікування та межі”, – зазначив пан Адамчик, додавши:

     

    “Відзначу два аспекти, які можуть у цьому допомогти. По-перше, підхід до ринку праці, аби знання, які люди отримують в університетах, мали практичне застосування. Адже малий і середній бізнес, які створюють робочі місця для студентів, представників наукової спільноти, стикаються з проблемою, як адаптувати молодь до виробництва, технологій, менеджменту, торгівлі тощо.

     

    Другий аспект – це реалізація спільних проектів. Аби два незалежних способи мислення мали можливість розуміти один одного і працювати разом. 

     

    Також хочу підкреслити, що у реалізації своїх проєктів Україна може розраховувати на Малопольську агенцію регіонального розвитку, яка працює в Кракові. Ми будемо раді реалізовувати спільні проекти. Нещодавно ми приймали групу підприємців з України, які зустрічалися з польськими колегами, і були здивовані високим рівнем і динамікою українських бізнесів”.

     

    Фото: Альона Рубель

     

    Читайте також:

     

    Стартував захід “Collaborate to Innovate: діалог науки і бізнесу” – відеотрансляція

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає