Це важливий крок у розвитку інноваційного потенціалу університету та регіону в цілому.
Луцький національний технічний університет (ЛНТУ), який є лідером серед закладів вищої освіти у Волинській області щодо генерування інновації, доєднався до національної мережі хабів інтелектуальної власності та інновацій (IP&I) українського IP офісу (УКРНОІВІ).
Новий регіональний хаб має об’єднати університети, підприємства, громадські організації та інші елементи інноваційної інфраструктури області. Така взаємодія має сприяти розвитку і впровадженню новаторських ідей, технологічному прогресу, підвищенню конкурентоспроможності та забезпеченню сталого економічного зростання регіону.
Приєднання до національної мережі IP&I хабв відкриває для науковців, студентів, підприємців та винахідників Луцького національного технічного університету та всього регіону нові можливості:
Окрім того, учасники та партнери хабу отримають:
– доступ до широкого спектра послуг у сфері інтелектуальної власності та інновацій (зокрема патентний ландшафт, патентно-кон’юнктурні дослідження, аналіз ринку, патентні та маркетингові дослідження, оцінка прав на IP об’єкти, PRO-менеджмент тощо);
– можливості для підвищення кваліфікації фахової спільноти IP сфери та інновацій;
– повний супровід інноваційного проєкту на всіх стадіях його розвитку;
– можливість пошуку конкретних технологічних рішень тощо.
“ІР офіс вже має успішний досвід співпраці з ЛНТУ у межах низки спільних проєктів, спрямованих на розвиток інтелектуальної власності, інноваційної культури та трансферу технологій. Приєднання до мережі IP&I Hub стало логічним продовженням цієї взаємодії та відкриває новий рівень партнерства, орієнтованого на посилення регіональної інноваційної екосистеми. Це не просто новий статус, а й нові можливості для розвитку інтелектуальної власності, трансферу технологій та комерціалізації ідей. Університет об’єднуватиме ключових гравців регіону — науковців, бізнес, студентство та громаду — для створення сильного інноваційного середовища”, – зазначила Ольга Кронда, начальниця департаменту розвитку інновацій IP офісу.
Ольга Кронда під час онлайн-зустрічі з представниками ЛНТУ щодо приєднання університету до національної мережі IP&I
Олена Лютак, проректор з науково-педагогічної роботи та досліджень ЛНТУ, підкреслила, що співпраця з IP офісом є яскравим прикладом стратегічного партнерства, яке дає відчутні результати для науки, освіти та інноваційного розвитку. Завдяки подібним ініціативам активно розвивається культура інтелектуальної власності, посилюється комерціалізація наукових напрацювань та формується сучасна інноваційна екосистема регіону.
Олена Лютак, проректор з науково-педагогічної роботи та досліджень ЛНТУ
Також під час зустрічі виступив Дмитро Дорошенко, начальник відділу розвитку креативних секторів економіки IP офісу. Розповідаючи про типові об’єкти авторського права, які комерціалізує ВНЗ, спікер зазначив:
“Перед комерціалізацією службового твору необхідно дослідити ланцюжок передання прав від автора до навчального закладу. Специфіка залежить від того, чи вважається твір службовим, чи створений поза службових обов’язків”.
Виступ начальника відділу розвитку креативних секторів економіки IP офісу Дмитра Дорошенка
Довідково:
Регіональні інноваційні хаби – елементи інноваційної інфраструктури, які формують сприятливі умови для розвитку та підтримки інновацій за активної взаємодії держави, науки та бізнесу. Вони стимулюють розвиток досліджень та розробок, трансфер технологій, а також заохочують інвестиції в економіку регіону, сприяють створенню нових робочих місць.
Читайте також:
Розвиток інноваційної інфраструктури: IP офіс відкрив регіональний хаб у Дніпрі
ІР офіс презентує Дорожню карту регіональних інноваційних хабів
Коментарів немає