Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Напрями співпраці та вплив російської агресії на інноваційну екосистему України: зустріч  української делегації з Гендиректором ВОІВ
    08 Липня 2023 Коментарів немає Irena

    Напрями співпраці та вплив російської агресії на інноваційну екосистему України: зустріч української делегації з Гендиректором ВОІВ

     

    Співпраця між Україною та Всесвітньою організацією інтелектуальної власності, наслідки впливу повномасштабної російської агресії на креативний та інноваційний сектори та цифровізацію і адміністрування сфери ІВ обговорювали під час зустрічі керівництва IP офісу з Гендиректором ВОІВ Дареном Тангом. Зустріч відбулась під час Генеральної Асамблеї ВОІВ у Женеві.

     

    Співпраця такого рівня надзвичайно важлива для української сфери ІВ. На цьому наголосила керівниця IP офісу Олена Орлюк:

     

    «Наші глобальні пріоритети — максимальна допомога національній економіці, перемога над агресором, збереження життя і потенціалу наших людей. Ми запустили роботу в рамках проєктів Академії ВОІВ в Україні на базі Національного тренінгового ІР-центру в ІР офісі після того, як вони були зупинені російською військовою агресією.

     

    Також ми хотіли би зробити пріоритетними інші проєкти з ВОІВ. Зокрема, це підготовка гайдів для проведення аудитів у сфері ІВ у державному секторі, тренінги для патентних повірених тощо.

     

    Ми хочемо адаптувати Національну стратегію ІВ з акцентом на відновлення України з метою подолання негативних наслідків російської війни, а також в рамках нашої інтеграції до ЄС. І в цьому сенсі ми вже маємо хороший досвід співпраці з ВОІВ у роботі над стратегічними документами».

     

     

    Основну увагу приділили обговоренню підготовленого Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством економіки України та ВОІВ. Документ передбачає поглиблення співпраці у сфері інтелектуальної власності за результатами оцінки безпосередніх, середньо- та довгострокових впливів військової агресії рф на інноваційний та креативний сектори та екосистему України. Цю оцінку проводило Міжнародне бюро ВОІВ.

     

    Меморандум дозволить поглибити та розширити співпрацю з ВОІВ, — вважає перший заступник директора IP офісу, Богдан Падучак:

     

    «Ми раді працювати з експертами ВОІВ над великою кількістю національних законодавчих та стратегічних змін, спрямованих на пом’якшення негативних наслідків війни та адаптацію до нових технологій, особливо з провідними експертами. Раді поділитися новими напрацюваннями щодо створення Центру медіації та посередництва в сфері інтелектуальної власності. За цей рік ми провели кілька публічних та внутрішніх обговорень, розробили необхідне регулювання, формуємо публічний пул медіаторів у сфері інтелектуальної власності. Ця сфера, безумовно, отримає вигоду від нашого Меморандуму про взаєморозуміння з ВОІВ щодо розвитку альтернативних способів вирішення спорів».

     

    Подальша співпраця з ВОІВ стосуватиметься таких аспектів:

     

    • сприяння залученню міжнародної технічної допомоги та фінансових ресурсів для забезпечення потреб сектору інтелектуальної власності та інновацій України, в тому числі матеріально-технічної та іншої підтримки для відновлення пошкодженої внаслідок війни інноваційної інфраструктури;
    • реалізація спільного проекту Мінекономіки і ВОІВ з проведення аудиту та управління об’єктами ІВ в державних установах;
    • розвиток Національного навчального центру з інтелектуальної власності (Академія ІВ);
    • підтримка та розвиток національної мережі Центрів підтримки технологій та інновацій (TISC) в Україні, зокрема шляхом продовження надання безкоштовних доступів до сервісів програм ASPI та ARDI;
    • імплементація Меморандуму про взаєморозуміння щодо альтернативного вирішення спорів та розвиток Центру медіації та посередництва IP офісу;
    • подальший обмін досвідом щодо цифровізації та покращення адміністрування у сфері ІВ з ВОІВ та передовими IP офісами світу.

     

     

    Також під час зустрічі українська делегація вкотре наголосила на недопущенні дій росії для легітимізації своєї агресивної війни проти України. На цьому акцентувала увагу Постійна представниця України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві Євгенія Філіпенко:

     

    «Ми хотіли би підкреслити нашу позицію щодо недопущення дій росії з виправдання своєї агресії через платформи міжнародної організації, а саме через офіційний веб-сайт ВОІВ, російську мережу TISC та глобальні сервіси ІВ, такі як Мадридська система та система РСТ. Ми просимо вас розглянути можливість запровадження додаткових заходів для моніторингу та запобігання таким діям відповідно до резолюцій ООН та міжнародного права».

     

    Довідково:

     

    Зустріч з Генеральним директором ВОІВ Дареном Тангом, заступником Генерального директора, керівником сектору регіонального та національного розвитку Хасаном Клейбом, директором Департаменту країн з перехідною економікою та країн, що розвиваються (TDC) ВОІВ Хабіпом Асаном та керівником програм TDC Річардом Фрелеком відбулася 8 липня 2023 року.

     

    Українську делегацію представляли:

    • Євгенія Філіпенко, Постійний представник України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві;
    • Раміз Рамазанов, радник економічного відділу Постійного представництва;
    • Олена Орлюк, директорка українського IP офісу;
    • Богдан Падучак, перший заступник директорки IP офісу;
    • Владислав Білоцький, заступник директорки IP офісу.

     

    Читайте також:

     

    «She inspires»: як творчість українок підкорює Генеральну Асамблею ВОІВ

     

    Підвищення кваліфікації українських фахівців і промоція української сфери інтелектуальної власності: зустріч керівництва ІР офісу з INTA

     

    Збереження потенціалу нації: Україна окреслила свої головні пріоритети безпеки та розвитку для IP-сфери та подякувала за міжнародну підтримку під час Асамблей ВОІВ

     

    Делегація українського IP офісу розпочала роботу в межах Асамблей держав-членів ВОІВ

     

    Євроінтеграція сфери інтелектуальної власності: ІР офіс підписав меморандум про співпрацю з EUIPO

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає