В Україні відмовлено в реєстрації ТМ «Lady Diana» у відповідності до вимог законодавства щодо заборони реєстрації торговельних марок, які відтворюють ім’я відомих осіб без їх згоди. Йдеться про судову справу, де ІР офіс є відповідачем.
Торговельну марку «Lady Diana» подано на реєстрацію ще у 2019 році. Однак у реєстрації ТМ відмовлено через її суперечливість публічному порядку і відтворення ім’я відомої особи, у цьому випадку – леді Діани Спенсер, принцеси Уельської.
Особа, що мала намір зареєструвати таке позначення, оскаржила відповідні рішення про відмову в реєстрації до суду. Свою позицію мотивувала тим, що є співавторкою відеоблогу на YouTube з назвою «Lady Diana» і таке позначення є творчим псевдонімом її доньки. На її думку, заявлене позначення набуло популярності та впізнаваності завдяки активному та тривалому використанню серед десятка мільйонів глядачів YouTube-каналу, асоціюється серед глядачів з героїнею відеоблогу, без натяку на принцесу Уельську.
Суд підтримав позицію ІР офісу та Апеляційної палати Мінекономіки, дійшовши висновку, що позначення «Lady Diana» в свідомості громадськості як у світі, так і в Україні асоціюється з особою принцеси Уельської Діани. Реєстрація торговельної марки надасть її власнику право контролю за великою кількістю способів використання в Україні цього словосполучення, з можливістю заборони такого використання. Надання правової охорони такому позначенню беззаперечно суперечить вимогам законодавства, а відтак відмова в реєстрації є правомірною (справа №757/41113/20-ц).
ІР офіс вкотре відстояв позицію та підтвердив, що діє виключно в межах правового поля, чітко виконуючи функцію з підвищення ІР-культури суспільства, не допускаючи порушень у цій сфері, незважаючи на всі виклики часу.
В колажі використане фото Wikimedia Commons.
Читайте також:
Чи можна зареєструвати торговельну марку, яка ображає за національною ознакою?
Коментарів немає