Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • АІРРІ прийняла 5 резолюцій з інтелектуальної власності: публікуємо неофіційні переклади
  25 Січня 2024 Коментарів немає Irena

  АІРРІ прийняла 5 резолюцій з інтелектуальної власності: публікуємо неофіційні переклади

   

  Щорічно Міжнародна асоціація з охорони інтелектуальної власності (АІРРІ) проводить Всесвітній конгрес, який об’єднує представників різних країн світу для обговорення актуальних питань сфери інтелектуальної власності. У 2023 році було прийнято п’ять резолюцій, неофіційні переклади яких розміщуємо нижче.

   

  22-25 жовтня 2023 року в м. Стамбул (Туреччина) відбувся Всесвітній конгрес АІРРІ. Ця некомерційна асоціація зі штаб-квартирою у м. Цюріх (Швейцарія) є однією з провідних організацій у світі, яка займається розробкою та вдосконаленням законодавства з питань охорони інтелектуальної власності.

   

  Метою AIPPI є вдосконалення системи охорони інтелектуальної власності як на міжнародному, так і на національному рівнях. Свою діяльність Асоціація здійснює переважно шляхом проведення аналізу чинного законодавства різних країн світу. Остаточні висновки АІРРІ оформлює у вигляді Резолюцій.

   

  AIPPI у своїй діяльності керується стратегією, яка включає в себе сім цілей. Чинна стратегія була схвалена AIPPI у 2021 році. З текстом стратегії можна ознайомитися за посиланням.

   

  У 2023 році було прийнято п’ять резолюцій, з неофіційними перекладами яких можна ознайомитись за посиланнями:

   

  Патенти – Доктрина еквівалентів.

   

  Торговельні марки – Доведення використання торговельної марки.

   

  Авторське право – Колективне управління авторськими і суміжними правами.

   

  Дослідження загального характеру – Відповідальність онлайнових торговельних майданчиків за порушення прав промислової власності.

   

  Постійний комітет з фармацевтики – Використання з метою експерименту та «положення Болар».

   

  З повним текстом кожної резолюції англійською мовою можна ознайомитися за посиланням.

   

  Довідково:

   

  Міжнародна Асоціація з охорони інтелектуальної власності (АІРРІ) була заснована у 1897 році, після підписання Паризької конвенції про охорону промислової власності 1883 року. Розвиток AIPPI був постійним, в ході якого організація стала міжнародною асоціацією, яка охоплює країни Східної Європи, Північну, Південну та Центральну Америку, практично всю Азію (має, в тому числі, великі національні групи в Китаї, Японії та Південній Кореї), Австралію, Нову Зеландію та велику частину Африки.

   

  AIPPI складається з 66 національних і 2 регіональних груп. Країни, які не є членами жодної з груп, членство в організації здійснюють як незалежний член. Загальна кількість членів АІРРІ – близько 9000 осіб з понад 115 країн світу.

   

  В Україні регіональна група заснована у 1995 році. Докладніше зі складом групи та основною діяльністю можна ознайомитися за посиланням.

   

  За свою довгу історію AIPPI прийняла понад 700 резолюцій і звітів. Презентація цих резолюцій і звітів міжнародним урядовим організаціям, зокрема Всесвітній організації інтелектуальної власності (ВОІВ), внесла значний вклад у розвиток, вдосконалення та гармонізацію міжнародної системи охорони інтелектуальної власності.

   

  Читайте також:

   

  Про запровадження нової версії міжнародної патентної класифікації у перекладі українською мовою

   

  Про запровадження нової версії поточної редакції МКТП у перекладі українською мовою

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає