Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • АМКУ визнав виконаними рекомендації щодо забезпечення доступу до інформації про схожі та тотожні позначення
  31 Березня 2023 Коментарів немає Irena

  АМКУ визнав виконаними рекомендації щодо забезпечення доступу до інформації про схожі та тотожні позначення

   

  Антимонопольний комітет України визнав виконаними рекомендації щодо забезпечення безоплатного розміщення в публічному доступі інформації про заявки на торговельні марки, за якими не надіслано повідомлення про встановлену дату їх подання. ІР офіс забезпечив розміщення інформації про зазначені заявки, а тому відсутні підстави для відкриття провадження у справі.

   

  ІР офіс не був суб’єктом рекомендацій АМКУ, проте дотримується принципів розвитку вільної конкуренції, прозорості та відкритості своєї діяльності. Тому у Спеціальній інформаційній системі (СІС) УКРНОІВІ користувачі можуть знайти таку інформацію:

   

  •  дата надходження матеріалів заявки;
  •  номер заявки;
  •  індекс Міжнародної класифікації товарів і послуг для реєстрації знаків;
  •  перелік товарів і послуг;
  •  зображення знака.

   

  Як зазначив радник директора ІР офісу Микола Потоцький, прозорість і відкритість є пріоритетними засадами діяльності офісу.

   

  Микола Потоцький, радник директора ІР офісу

  «ІР офіс не був суб’єктом рекомендацій АМКУ, але наша команда усвідомлює важливість такої інформації для заявників, бізнесу та суспільства, тому ми забезпечили вільний доступ до даних про заявки на ТМ, за якими не встановлена дата їх подання. Адже неможливість вільного доступу до таких даних спотворювала конкуренцію на ринку послуг із пошуку інформації про тотожні та схожі позначення, що визнавалось порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, і створювала умови для бренд-рейдерства», – наголосив Микола Потоцький.

   

  Нагадаємо, що доступ до інформації про заявки на торговельні марки, за якими не встановлена дата їх подання в Спеціальній інформаційній системі, був закритим Укрпатентом від березня 2021 року.

   

  Читайте також:

   

  Сьогодні IP офіс розвернувся обличчям до науки, освіти, інновацій, – Олена Орлюк

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає