Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • ECTA 2024: росія руйнує культурну спадщину України в масштабах, небачених з часів Другої світової війни, – Богдан Падучак
    20 Червня 2024 Коментарів немає Irena

    ECTA 2024: росія руйнує культурну спадщину України в масштабах, небачених з часів Другої світової війни, – Богдан Падучак

     

    Як війна впливає на Україну та роботу національного ІР офісу? Які зусилля ІР офіс докладає для покращення середовища інтелектуальної власності, інновацій та креаторства? Та як відомство співпрацює з ІР офісами та інституціями в Європі та за її межами? 

     

    Про це розповів перший заступник директора ІР офісу Богдан Падучак під час 42-ї щорічної конференції ECTA, яка проходить з 19 по 21 червня 2024 року в Антверпені (Бельгія). Цьогорічний захід присвячено багатогранності інтелектуальної власності.

     

    Академічний сегмент щорічної конференції ECTA розпочався з вітального слова Генерального директора Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) Дарена Танга.

     

    Під час вітального слова Дарена Танга

     

    Перша дискусія, яку модерувала другий віцепрезидент ECTA Паола Руджієро, була присвячена останнім новинам у сфері інтелектуальної власності.

     

    До дискусії долучилися:

     

    • Едвард Кваква, помічник Генерального директора ВОІВ;
    • Жоао Неграу, виконавчий директор Відомства з інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO);
    • Гьюг Дерем, заступник Генерального директора Відомства інтелектуальної власності країн Бенілюксу (BOIP);
    • Каміль Кіляньскі, керівник підрозділу Генерального директорату з питань зростання Європейської Комісії;
    • Богдан Падучак, перший заступник директора українського ІР офісу.

     

    Під час панельної дискусії обговорювалося багато актуальних для ІР спільноти тем: стратегічні напрями розвитку ключових ІР інституцій ЄС, майбутні законодавчі зміни в сфері інтелектуальної власності у Європі, вплив штучного інтелекту на інтелектуальну власність та модернізацію ІР відомств.

     

    Богдан Падучак зазначив про те, що для нього велика честь взяти участь у щорічній конференції ECTA та долучитися до дискусії разом із такими почесними гостями. Він подякував усьому цивілізованому світу за підтримку України та національної сфери інтелектуальної власності у ці надскладні і безпрецедентні часи.

     

    “Сьогодні минає 848-й день від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Кількість пошкоджених або зруйнованих об’єктів цивільної інфраструктури в Україні перевищила 164 тис. Серед них житлові будинки, освітні і медичні заклади, культурні та релігійні споруди, водо- та електромережі. російська агресія руйнує культурну спадщину України в масштабах, небачених з часів Другої світової війни”, – навів приголомшливі цифри спікер.

     

    Він також сказав про те, що кілька тижнів тому поліграфічне підприємство видавничої компанії “Віват” у Харкові зазнало ракетного обстрілу з боку росії. Внаслідок цього злочину загинуло 7 та було поранено 21 людину. Ця друкарня є одним з найбільших поліграфічних комплексів повного циклу в Європі.

     

    Богдан Падучак додав, що внаслідок руйнування росіянами енергетичної інфраструктури по всій Україні відбуваються тривалі відключення електроенергії та значні проблеми з роботою інтернету. І ситуація погіршуватиметься, оскільки обстріли тривають.

     

    “Незважаючи на всі безпекові виклики, відсутність електроенергії, перебої зі зв’язком український ІР офіс продовжує виконувати свої функції. Також хочу зазначити про величезну підтримку національного ІР офісу та сфери інтелектуальної власності загалом міжнародними партнерами”, – зауважив перший заступник директора ІР офісу.

     

    Аналізуючи динаміку надходжень заявок на реєстрацію об’єктів інтелектуальної власності до українського ІР офісу, спікер зазначив, що у 2023 році спостерігалося зростання активності заявників. Показники є кращими, ніж в перший рік повномасштабного вторгнення, але наразі залишаються нижчими, ніж у роки до широкомасштабної війни.

     

    “Зростання кількості заявок на об’єкти інтелектуальної власності у 2023 році є чітким свідченням активізації діяльності інноваторів, винахідників, креаторів і бізнесу. Також це є підставою для позитивних очікувань щодо розвитку економічної, політичної та соціальної ситуації в Україні”, – переконаний Богдан Падучак.

     

    Учасники 42-ї щорічної конференції ECTA

     

    Photo: ECTA

     

    Читайте також:

     

    Україна взяла участь у 37-й сесії Комітету ВОІВ з програми та бюджету

     

    Поглиблення співробітництва: керівництво українського ІР офісу обговорило виклики ІР сфери з представниками патентного відомства Литви

     

    Український ІР офіс поглиблює співробітництво з Патентним відомством Латвії: зустріч керівництва 

     

    Зміцнення співпраці з ІР офісами країн Балтії: керівництво українського ІР офісу здійснило робочий візит до Естонського патентного відомства

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає