Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Фінансова підтримка бізнесу: як відшкодувати витрати на реєстрацію обʼєктів права інтелектуальної власності
    12 Лютого 2024 Коментарів немає Irena

    Фінансова підтримка бізнесу: як відшкодувати витрати на реєстрацію обʼєктів права інтелектуальної власності

     

    На базі ІР офісу за участі Команди підтримки реформ (Reform Support Team, RST) Міністерства економіки України створено Консультаційний центр для супроводу та допомоги малим та середнім підприємствам (МСП) з подання заявок для фінансового відшкодування на реєстрацію обʼєктів права інтелектуальної власності (ОПІВ).

     

    Ініціатива здійснюється у межах проєкту “Фонд МСП задля сприяння бізнес-ідеям” (SME Fund 2024: Continued support for EU SMEs to protect their intellectual property) – грантової програми Європейської комісії, що реалізується Відомством з інтелектуальної власності ЄС (EUIPO), і триватиме майже весь 2024 рік – по 6 грудня.

     

    Фонд МСП пропонує фінансову підтримку для заощадження на реєстрації ОПІВ, а саме:

     

    • відшкодування 75% зборів, що стягуються відомствами інтелектуальної власності (національні, регіональні ІР офіси та EUIPO) та відшкодування 50% зборів, стягнутих WIPO за отримання міжнародної охорони для торговельної марки і промислового зразка, але не більше 1000 євро;

     

    • відшкодування 75% зборів, що стягуються національними патентними відомствами та ЄПВ за реєстрацію патентів та юридичних витрат в межах ЄС – 50%, але не більше 3500 євро;

     

    • відшкодування 75% зборів за заявку, що стягуються відомствами інтелектуальної власності (національні патенти та європейські патенти, включаючи унітарні патенти), але не більше 1500 євро, необхідних для охорони сортів рослин ЄС.

     

    Деякі особливості щодо отримання відшкодування витрат на реєстрацію обʼєктів права інтелектуальної власності:

     

    • малий та середній бізнес, який отримав відшкодування у 2023 році, може знову подати запит на отримання ваучерів у 2024-му;

     

    • якщо ви отримали один ваучер, то наступний можна скористатися лише після використання попереднього;

     

    • важливо спочатку подати заявку на отримання ваучера, і лише після підтвердження отримання ваучера потрібно подати документи на реєстрацію ОПІВ.

     

    Детальніше про можливості отримання ваучерів для малого та середнього бізнесу було озвучено на вебінарі EUIPO. Переглянути запис вебінару можна за посиланням.

     

    Також подробиці можна дізнатися з презентації на сайті EUIPO.

     

    Довідково:

     

    Україна – єдина країна-нечлен Європейського Союзу, яка має доступ до Фонду МСП. Під час нещодавнього візиту до Києва делегації ЄС на чолі з виконавчим директором EUIPO Жоао Неграу було повідомлено, що у 2023 році більше 50 українських малих і середніх підприємців скористались ресурсами Фонду МСП.

     

    Контактна особа Консультаційного центру:

     

    Кречко Вікторія Валеріївна, заступник начальника відділу координації грантової діяльності IP офісу

     

    Читайте також:

     

    Міжнародна класифікація товарів і послуг для реєстрації знаків (Ніццька класифікація): оновлено корисну функцію

     

    IP дайджест Євроінтеграції: відстежуємо прогрес IP сфери на шляху України до ЄС

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає