Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Міжнародна класифікація товарів і послуг для реєстрації знаків (Ніццька класифікація): оновлено корисну функцію
    08 Лютого 2024 Коментарів немає Irena

    Міжнародна класифікація товарів і послуг для реєстрації знаків (Ніццька класифікація): оновлено корисну функцію

     

    Звертаємо увагу на новації в інформаційно-довідковій системі (ІДС) для Міжнародної класифікації товарів і послуг для реєстрації знаків (МКТП) версії 2024 року 12-ї редакції класифікації, які спрямовані на покращення досвіду користування класифікацією та полегшення процесу класифікування товарів та послуг.

     

    Відтепер користувачі можуть скористатися “інформаційними вікнами”, що надають менш формалізований опис змісту класів та деяких базових номерів МКТП.

     

    “Інформаційні вікна” не є частиною офіційної публікації МКТП, проте є корисними для її користувачів. Змістом “вікон” можуть бути:

     

    • детальні пояснення щодо наповнення класів;
    • розширені описи та тлумачення назв окремих товарів або послуг з посиланням на джерела тлумачення;
    • роз’яснення щодо критеріїв класифікування, тобто принципів, за якими певні товари/послуги були віднесені саме до цього класу;
    • винятки щодо віднесення товарів/послуг до певних класів з порівняльними характеристиками споріднених товарів/послуг;
    • ілюстративні приклади до окремих товарів та послуг тощо.

     

    Вперше “інформаційні вікна” були представлені під час 24-ї сесії Комітету експертів Ніццького союзу, що відбулася у 2014 році. Відтоді, в рамках реалізації Проєкту CE243, було запроваджено новий візуальний елемент електронної публікації МКТП – піктограму ℹ️ – поруч з номерами класів та певними формулюваннями у переліках товарів та послуг. Клацання на цю піктограму відкриває користувачам “інформаційне вікно”, яке може відкриватися в окремому вікні або вкладці, залежно від налаштувань браузера.

     

    “Інформаційні вікна” загалом відіграють важливу роль при поглибленому аналізуванні класів. Вони можуть стати у нагоді як для заявників, так і бути корисними під час проведення експертизи заявок на торговельні марки.

     

    Для користувачів МКТП у перекладі українською мовою такий досвід надалі розширюватиметься, оскільки для подальшого збагачення користувацького досвіду будь-який заголовок класу або окремий товар чи послуга тепер може мати «інформаційні вікна» у перекладі українською мовою, за умови наявності такого «вікна» у офіційній публікації МКТП на вебсайті Всесвітньої організації з інтелектуальної власності (ВОІВ).

     

    Наразі доступні переклади до заголовків 1-45 класів, а також до базового номера 320002.

     

    Читайте також:

     

    Про World IP Day 2024, дистанційні курси та новини PATENTSCOPE – читайте в нових випусках PCT Newsletter

     

    АІРРІ прийняла 5 резолюцій з інтелектуальної власності: публікуємо неофіційні переклади

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає