Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • “Питання захисту інтелектуальної власності – важливий фактор залучення інвестицій”, – Олена Орлюк під час Investman Ukraine
  24 Травня 2024 Коментарів немає Irena

  “Питання захисту інтелектуальної власності – важливий фактор залучення інвестицій”, – Олена Орлюк під час Investman Ukraine

   

  Очільниця IP офісу взяла участь у дискусійній панелі “Реалії, перспективи та тренди 2024-2025 років в інвестиціях”.

   

  23 травня 2024 року у Києві відбувся міжнародний форум Investman Ukraine. Спікерами заходу виступили понад 30 українських та іноземних бізнесменів та інвесторів, підприємців, засновників брендів та експертів, які ділилися досвідом та реальними кейсами зі світу інвестицій.

   

  Очільниця українського IP офісу Олена Орлюк долучилася до дискусійної панелі “Реалії, перспективи та тренди 2024-2025 років в інвестиціях”. Під час виступу вона акцентувала увагу на необхідності захисту інтелектуальної власності як важливого аспекту залучення інвестицій:

   

  “Коли ми говоримо про інвестиції, ми говоримо про цілий набір факторів, який дозволяє зовнішньому інвестору заходити в країну. І питання захисту інтелектуальної власності, питання прав інтелектуальної власності – це дуже важлива складова. Саме тому ми в IP офісі активно впроваджуємо політики у цій сфері та виходмио з пропозиціями до Міністерства економіки, депутатського корпусу. Також ми дуже активно співпрацюємо з європейськими колегами, реалізовуючи, наприклад, спільний робочий план з Відомством з інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO), національними європейськими відомствами, Європейським патентним відомством тощо. І, звісно, активно співпрацюємо з Єврокомісією щодо питань, пов’язаних із впровадженням у сфері IP acquis ЄС”.

   

   

  Також директорка IP офісу підкреслила важливість комерціалізації інтелектуальної власності:

   

  “Ми ведемо активну роботу з українськими інноваторами, винахідниками, креаторами для того, щоби допомогти включити IP фактично в інвестиційний портфель, який вони можуть пропонувати – як в межах України, так і для зовнішнього інвестора. Тобто ми показуємо, яким чином продукт можна оцінити вище і включити інтелектуальну власність у складову вартості пропонованого продукту. В усьому цивілізованому світі IP може включатися до складу фінансових інструментів, і ми прагнемо, аби таким він був і в нашій державі”.

   

  Зокрема, щодо порад в частині можливостей комерціалізації інтелектуальної власності український IP офіс активно працює з конкретними бізнесами та регіонами у рамках функціонування National IP&Innovations Hub.

   

  Як відзначила Олена Орлюк, важливі як для IP культури, так і для економіки країни аспекти у цій галузі незабаром будуть представлені у Національній стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності до 2030 року. Фінальний варіант проєкту презентують під час Генеральної асамблеї ВОІВ влітку 2024 року.

   

   

  Говорячи про тенденції сфери інноваційного та креативного середовища у контексті війни, що триває, Олена Орлюк відзначила зростання технологічних розробок в Україні. Попри всі труднощі та виклики, український бізнес продовжує працювати й адаптовуватися до складних реалій.

   

  “Це значною мірою пов’язано з DefenseTech – і в цьому плані ми дуже активно співпрацюємо з інституціями і бізнесами, які до цього долучені. Однак йдеться не лише про це. Ми загалом відзначаємо вперше з часів пандемії позитивну динаміку зростання в частині розробок IP”.

   

   

  Фото: форум Investman Ukraine.

   

  Читайте також:

   

  Наша мета – зробити IP цивілізованим фінансовим інструментом, з яким працює весь світ, – Олена Орлюк під час Форуму МСБ

   

  Успішна комерціалізація ІВ: підсумки панельної дискусії “Окремі аспекти управління інтелектуальною власністю” (відео)

   

  National IP&I Hub – це надійний шлях залучення міжнародних інвестицій для відбудови України, – Олена Орлюк

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає