Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Наша мета – зробити IP цивілізованим фінансовим інструментом, з яким працює весь світ, – Олена Орлюк під час Форуму МСБ
    13 Грудня 2023 Коментарів немає Irena

    Наша мета – зробити IP цивілізованим фінансовим інструментом, з яким працює весь світ, – Олена Орлюк під час Форуму МСБ

     

    Рівень сприйняття інвестиційної привабливості України через призму сфери інтелектуальної власності з позиції оцінювання Євросоюзу – підвищився. Такий висновок можна зробити з оприлюдненого у листопаді Звіту Єврокомісії в рамках Пакета Розширення, в якому констатовано значний прогрес сфери інтелектуальної власності.

     

    Цього значного прогресу досягнуто завдяки запуску роботи національного органу інтелектуальної власності (функції якого виконує ІР офіс) та ухваленню оновленого законодавства. Сфера інтелектуальної власності безпосередньо впливає на те, якої якості інвестиції можуть прийти в країну, і як ці інвестиції захищатимуться.

     

    На цьому наголосила очільниця ІР офісу Олена Орлюк під час виступу на форумі, присвяченому розвиткові МСБ (малого та середнього бізнесу):

     

    “Спілкуючись з іноземним інвестором, зокрема в сфері military-tech, ми щоразу чуємо питання про захист ІР та про здійснення трансферу технологій зараз і після війни. Ці питання мають бути вирішені Україною, якщо ми прагнемо найкращого сценарію для нашого майбутнього”.

     

    Олена Орлюк запевнила у тому, що ІР офіс відпрацював моделі та має чітке усвідомлення того, куди рухатися, щоб забезпечити зовнішню складову оцінювання України в ІР сфері. Йдеться, зокрема, й про ідентифікацію, реєстрацію і захист інновацій та інтелектуальної власності бізнесом, і завдяки цьому – підвищення доданої вартості продукції.

     

    “Майбутня відбудова України має ґрунтуватися на технологіях, інноваціях та креаторстві. І в цьому контексті український народ є унікальним. Нашому народу не потрібно навчатися як творити, ми надзвичайно креативні. І позиція держави полягає у тому, щоб допомогти творцям, інноваторам ідентифікувати результати їхньої творчої, інтелектуальної діяльності. Працюючи на внутрішньому ринку, а особливо виходячи з експортом на європейські та міжнародні ринки, бізнес має розуміти, що за допомогою ІР можна створити додаткову вартість продукції”, – зазначила Олена Орлюк.

     

     

    За її словами, ІР офіс займається реєстрацією об’єктів інтелектуальної власності. Але робота офісу зосереджена не лише на охороні, а й на захисті та комерціалізації. Саме для сприяння комерціалізації у структурі ІР офісу створений National IP&Innovations Hub, який зацікавлений у тісній співпраці з бізнесом, бізнес-організаціями та асоціаціями для того, щоби почути запити бізнесу та допомогти йому різними інструментами в реалізації інновацій та інтелектуальної власності.

     

    Окрім того, спікерка закликала користатися можливостями Фонду підтримки малого та середнього бізнесу (SME Fund). Це ініціатива Європейської Комісії, яку реалізує Відомство з інтелектуальної власності ЄС (EUIPO).

     

    З червня 2023 року українські малі та середні підприємства мають можливість подати заявку на отримання фінансування через SME Fund та отримати відшкодування за реєстрацію ІР об’єкта. І такими можливостями наші МСП вже успішно користуються.

     

    “У 2024 році наша робота буде сфокусована серед іншого на впровадженні рекомендацій Європейської Комісії щодо подальшого удосконалення профільного законодавства. Але також ми працюватимемо над тим, щоб зробити ІР реальним фінансовим інструментом – як елемент страхування чи застави, покращити питання оцінки, бухгалтерського обліку та оподаткування. Наша мета – зробити ІР цивілізованим фінансовим інструментом, з яким працює весь світ. Ми будемо працювати над тим, щоб надати МСБ додаткові інструменти для супроводження бізнесу. У мене немає сумнівів у тому, що у МСБ є всі шанси для того, щоб стати драйвером розвитку економіки України”, – резюмувала Олена Орлюк.

     

    Довідково:

     

    Шостий Національний форум МСБ “Розвиток МСБ 2023: можливості, стійкість та відновлення”, організований 13 грудня 2023 року ТПП України і Програмою розвитку ООН в Україні, зібрав понад 150 учасників – представників МСБ, бізнес-об’єднань на національному та регіональному рівнях, органів влади.

     

    Читайте також:

     

    Україна досягла значного прогресу в сфері інтелектуальної власності – Звіт Європейської Комісії в рамках Пакету Розширення

     

    Перехід на міжнародні стандарти оцінки IP об’єктів є важливим кроком для інноваційної розбудови країни, – Олена Орлюк

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає