Інтелектуальна власність – це не тільки охоронні документи. Все, що нас оточує у повсякденному житті, хтось придумав і створив. Поважати права творця і формувати ІР культуру суспільства вкрай важливо. Цим займається Академія інтелектуальної власності.
Академія ІВ – міжнародний проєкт Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO), який реалізується в Україні на базі IP офісу. Його мета – бути провідною платформою для навчання кожного інтелектуальній власності впродовж життя.
Місія Академії полягає у підвищенні грамотності та розвитку культури ІВ, обізнаності про права творців, сприяння підвищення рейтингу України в Глобальному індексі креативності. І тут є кілька напрямків:
Популяризація інтелектуальної власності
- Полягає в сприянні розвитку інтелектуальних, творчих здібностей, креативності та інноваційності творців, інтелектуального та інноваційного потенціалу держави; розвитку інноваційної екосистеми та підтримці молодого покоління креаторів.
- Передбачає наставництво, менторство, сприяння комерціалізації результатів інтелектуальної та творчої діяльності.
- Значна роль відводиться глобалізації та діджиталізації сфери інтелектуальної власності через нові формати популяризації знань про інтелектуальну власність.
Українським творцям є чим пишатись і це треба популяризовувати. Україна має стати інтелектуальним брендом.
Просвітництво ІР сфери для інтелектуальної та творчої діяльності
- Полягає в прищепленні поваги до прав творців і цінності їх діяльності, фактично – підвищенні рівня грамотності щодо прав творців.
- Передбачає розвиток культури правової поведінки в сфері інтелектуальної і творчої діяльності.
- Підвищує рівень знань представників сфери креативних індустрій та сфер науково-технічної діяльності щодо питань охорони інтелектуальної власності та рівень грамотності громадян про дотримання прав інтелектуальної власності, їх охорону та комерціалізацію творів.
Підготовка та перепідготовка фахівців у сфері ІВ
- Передбачає формування компетентного комʼюніті фахівців сфери ІВ, підвищення рівня компетентності патентних повірених та представників органів державної влади з питань інтелектуальної власності.
- Інформування спільноти про підходи у практиці Суду ЄС, узагальнення судової практики, огляд окремих рішень та позицій щодо роз’яснення термінів та практики застосування окремих норм законодавства.
- Сприяння розвитку та зміцненню кадрового потенціалу України у сфері інтелектуальної власності.
Академія інтелектуальної власності працює, щоб допомогти розвинути людський потенціал у сфері інтелектуальної власності, що є надзвичайно важливим для інноваційного розвитку.
Читайте також про роботу Академії інтелектуальної власності:
IP Connecting Students: IP офіс започатковує серію заходів для студентів
«34 полюси творчості»: Авторське право і музеї
Практика Суду ЄС: команда ІР офісу переклала дві справи категорії “право слідування”
Коментарів немає