Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • IP Connecting Students: Інтелектуальна власність в управлінні стартап-проєктами
    11 Квітня 2023 Коментарів немає Irena

    IP Connecting Students: Інтелектуальна власність в управлінні стартап-проєктами

     

    Як зареєструвати свій стартап та охороняти права на інтелектуальну власність на різних стадіях його розвитку, команда ІР офісу обговорила зі студентами Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка у межах проєкту «IP Connecting Students».

     

    Тема цієї зустрічі – «Роль інтелектуальної власності в управлінні стартап-проєктами», а саме:

     

    • правові форми створення стартапу;
    • механізми одержання спеціалізованої підтримки в доопрацюванні інноваційної ідеї, формуванні стартап-проєкту та пошуку партнерів;
    • необхідність охорони прав інтелектуальної власності з метою перешкоджання неправомірному використанню об’єкта права інтелектуальної власності, створеного стартаперами;
    • регулювання правовідносин між учасниками стартапу.

     

    Українці знані та успішні на міжнародних ринках завдяки своїм проєктам, зокрема, у сфері ІТ. Наразі такі напрями як ІТ, military-tech, сільське господарство та харчова промисловість, металургія та машинобудування визнані Урядом як пріоритетні галузі, які стануть рушіями відновлення української економіки після перемоги, – зазначила очільниця ІР офісу Олена Орлюк, виступаючи перед студентами. Відповідно, у цих галузях, які є технологічними по суті, зростуть рівень винахідництва й інноваційна активність. Відтак, важливим має бути не лише ідентифікація результатів інтелектуальної діяльності й отримання охоронного документу, але й комерціалізація інтелектуальної власності.

     

    Олена Орлюк


    «Одним із базових напрямів діяльності IP офісу є робота з молоддю із можливістю надати необхідну інформацію про інтелектуальну власність, як охороняти та захищати права інтелектуальної власності, як комерціалізувати об’єкти права інтелектуальної власності та як їх використовувати в інноваційній діяльності. Також – роз’яснити, чим інтелектуальна власність відрізняється від інновації, що таке трансфер технологій, з метою популяризації знань та підвищення культури інтелектуальної власності. Єдиний шлях відновлення України – це інноваційний розвиток
    », – наголосила Олена Орлюк.

     

    Про охорону прав інтелектуальної власності на різних стадіях розвитку стартапів розповіла начальниця відділу розвитку мережі центрів підтримки технологій та інновацій IP офісу Анастасія Ярмолюк. Також вона наголосила на важливості консультативної діяльності TISC у наданні заявникам вичерпних консультацій та підтримки у сфері права інтелектуальної власності в Україні та за кордоном. 

     

    Анастасія Ярмолюк

     

    Анастасія Ярмолюк також зазначила, що при створенні стартапу необхідним є, зокрема:

     

    • укладання договору про спільну діяльність;
    • укладання користувацьких угод;
    • розробка політики конфіденційності;
    • укладання договору про нерозголошення (NDA) та договору про утримання від вчинення конкурентних дій;
    • укладання договорів щодо розпоряджання майновими правами інтелектуальної власності: договору про створення за замовленням і використання об’єкта права інтелектуальної власності (наприклад, щодо веб-сайту, програмного забезпечення), ліцензійного договору, договору про передання виключних майнових прав інтелектуальної власності (наприклад, щодо торговельної марки) та інших договорів щодо розпоряджання майновими правами інтелектуальної власності.

     

    Начальниця відділу розвитку інноваційної екосистеми ІР офісу Марина Зенова наголосила на практичних аспектах охорони та захисту ІВ, які стосуються забезпечення належного режиму захисту інтелектуальної власності стартапу, а також врегулюванню відносин з кожним членом стартап-команди та з інвестором.

     

    Марина Зенова

     

    Окрему увагу Марина Зенова приділила питанню управління інтелектуальною власністю університетських стартап-проєктів.

     

    «Важливу роль у цьому аспекті відіграють інноваційні структури, зокрема офіси трансферу технологій, центри підтримки технологій та інновацій (TISC), стартап-школи, інкубатори, акселератори та наукові парки. За допомогою цих структур університети надають широкий спектр послуг стартапам», – зауважила доповідачка.

     

    Довідково:

     

    IP Connecting Students – просвітницький проєкт ІР офісу для поглиблення знань з інтелектуальної власності в студентській спільноті. Для проведення заходу з актуальною для вас темою, залишайте запит, заповнивши форму.

     

    Читайте також:

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає