Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • IP Connecting Students: Право на справедливу винагороду в авторському і суміжних правах
  07 Квітня 2023 Коментарів немає Irena

  IP Connecting Students: Право на справедливу винагороду в авторському і суміжних правах

   

  Досвід країн щодо права на справедливу винагороду за приватне копіювання обговорювали представники ІР офісу разом зі студентами Державного торговельно-економічного університету. 

   

  Зустріч відбулась у межах проєкту «IP Connecting Students» і її темою було “Право на справедливу винагороду в авторському і суміжних правах України”.

   

  Мова йшла зокрема про:

   

  • важливість права на винагороду встановленого на підставі закону, оскільки воно забезпечує реалізацію економічних інтересів авторів, виконавців та інших правоволодільців на засадах балансу інтересів між різними стейкхолдерами;
  • міжнародне законодавство щодо права на отримання справедливої винагороди, а також досвід Суду ЄС щодо окремих видів прав на таку винагороду;
  • українське правове регулювання щодо колективного управління такими правами, які дозволяють правоволодільцям авторського і суміжних прав отримувати дохід від такого використання.

   

  Як зазначила представниця Департаменту “Академія інтелектуальної власності” ІР офісу Любов Майданик, не існує універсального рішення, коли мова йде про право на справедливу винагороду в авторському праві та суміжних правах.

   

  Кожна країна повинна враховувати власні потреби та обставини, розробляючи підхід, який найкраще підходить для них, однак з урахуванням міжнародних підходів. Винагорода авторам, виконавцям та іншим суб’єктам суміжних прав може виплачуватися не лише на підставі договору, а і на підставі прямої вказівки закону – у формі справедливої винагороди. Попри різну правову природу і механізми окремих прав на справедливу винагороду спільним є забезпечення правоволодільців економічною компенсацією за їхню роботу”, – підкреслила Любов Майданик.

   

  Право на справедливу винагороду обговорювали представники ІР офісу зі студентами ДТЕУ

   

  Крім того, разом зі студентами підсумували, що законодавчий підхід має бути ефективним у першу чергу для забезпечення творців справедливою винагородою за їхню роботу.

   

  Довідково:

   

  IP Connecting Students – просвітницький проєкт ІР офісу для поглиблення знань з інтелектуальної власності в студентській спільноті. Для проведення заходу з актуальною для вас темою, залишайте запит, заповнивши форму. 

   

  Читайте також:

   

   

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає