Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Маємо посилювати спроможності держави у підтримці інноваторів, науковців, винахідників, креаторів, — Олена Орлюк на IP&I for Science and Business
  14 Грудня 2023 Коментарів немає Irena

  Маємо посилювати спроможності держави у підтримці інноваторів, науковців, винахідників, креаторів, — Олена Орлюк на IP&I for Science and Business

   

  Держава нарешті визнала, наскільки важливим є інноваційний розвиток, а отже і ті політики та інструменти, які для нього необхідні. ІР офіс (УКРНОІВІ) вже працює над тим, аби допомагати розробникам ідентифікувати створені об’єкти інтелектуальної власності, реєструвати та консультувати щодо можливостей їх комерціалізації. А також в цілому над тим, щоб в Україні інтелектуальна власність, як нематеріальний актив, мала функції фінансового інструменту.

   

  Про це зазначила директорка ІР офісу Олена Орлюк під час форуму IP&I for Science and Business:

   

  “Нарешті в Україні все гучніше звучить слово інновації і закріплюється розуміння, що за інноваціями майбутнє. У цьому контексті інтелектуальна власність є ключовим елементом. У 2024 році ми працюватимемо над розробкою законодавчих ініціатив, які пропонуватимуть ІР як дієвий фінансовий інструмент: як елемент страхування, застави, кредитних відносин. Працюватимемо над удосконаленням питань оцінки ІР, оподаткування, бухгалтерського обліку тощо. Народні депутати України поділяють наше розуміння важливості цих процесів. Ми прагнемо зробити інтелектуальну власність в Україні дієвим нематеріальним активом – так, як це є у цивілізованому світі”.

   

  Крім того, за словами Олени Орлюк, важливо розбудовувати державні сервіси, які допоможуть українським творцям і винахідникам комерціалізувати свої проєкти в Україні:

   

  За інноваціями майбутнє. І якщо ми бажаємо Україні рухатись вперед, маємо розуміти, що інновації створюються всюди: як на фронті, так і в тилу. Це той приклад, коли війна великою ціною спонукала Україну до надзвичайно активного руху. І наше завдання зараз — розвиток державних сервісів і тієї допомоги, яку може надати держава у підтримці інноваторів, науковців, винахідників, креаторів. Україна відома у світі своїм героїзмом, але має бути відома також талантами та інноваційними здобутками”, — зауважила директорка ІР офісу.

   

   

  Фото: Юрій Бєлах

   

  За трансляцією форуму IP&I for Science and Business можна стежити на ютуб-каналі IP офісу:

   

   

   

  Читайте також:

   

  “Потрібно повернути культ успішного науковця” – синергію науки та бізнесу обговорили на IP&I for Science and Business

   

  IP&I for Science and Business: ВОІВ продовжить підтримку TISC в Україні

   

  Інтелектуальна власність та інновації для науки та бізнесу: стартував IP&I for Science and Business (дивіться наживо)

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає