Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Інтелектуальна власність і франчайзинг: захистити та заробити
    08 Лютого 2024 Коментарів немає Irena

    Інтелектуальна власність і франчайзинг: захистити та заробити

     

    〉 Чому при створенні франчайзингової мережі важливо реєструвати інтелектуальну власність?

    〉 Як зробити це якісно, фахово і швидко та які інструменти для цього є?

     

    Ці та інші теми обговорювали на зустрічі представники ІР офісу та Асоціації франчайзингу України. 

     

    Окрему увагу приділили наступним фаховим темам:

     

    • визначення інтелектуальної власності,
    • проведення пошуку з метою дізнатися, що обраний IP об’єкт не збігається з іншими зареєстрованими об’єктами права інтелектуальної власності (ОПІВ),
    • підготовка документів для реєстрації ОПІВ,
    • підтримка та збереження ОПІВ,
    • укладення договорів та передача технологій.

     

    В українських франчайзерів і франчайзі (див. Довідково) є розуміння того, наскільки реєстрація ІВ є важливим етапом у створенні франчайзингової мережі. Адже це дозволяє захистити бренд, торговельні марки, дизайн та інші інтелектуальні права, які є невід’ємною частиною бізнесу.

     

    На цьому наголосив голова директорату Асоціації франчайзингу України Андрій Кривонос, який провів спеціальну презентацію для департаменту з економічних питань інноваційного розвитку та департаменту розвитку інновацій IP офісу.

     

    Під час зустрічі представники ІР офісу та Асоціації франчайзингу України домовилися про підписання меморандуму про співробітництво задля підтримки розвитку франчайзингу в Україні, за допомогою якого реалізуються майнові права інтелектуальної власності, комерціалізуються об’єкти права інтелектуальної власності – в тому числі технології, як необхідний елемент розвитку інноваційної діяльності.

     

    Метою цієї поглибленої співпраці стане:

     

    • інформаційно-консультаційна підтримка клієнтів Асоціації франчайзингу в Україні,
    • сприяння у реалізації заходів щодо комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності,
    • підтримка у здійсненні трансферу технологій та/або їх складових з метою забезпечення його відповідності законодавству,
    • зменшення ризиків порушення прав інтелектуальної власності та посилення їх подальшого захисту.

     

    Співпраця IP офісу та членів Асоціації франчайзингу в Україні допоможе всебічному сприянню розвитку франчайзингу в Україні, а також захисту інтересів підприємств та підприємців у галузі франчайзингу.

     

    Довідково:

     

    Франчайзинг – це бізнес-модель, у якій компанія (франчайзер) платно передає виключні права на об’єкти інтелектуальної власності, комерційну інформацію (ноу-хау), знаки для товарів і послуг, фірмове найменування тощо, а також особистий комерційний досвід та ділову репутацію, для використання іншим суб’єктом (франчайзі) в його підприємницькій діяльності.

     

    Франчайзинг має беззаперечні переваги для учасників франчайзингових відносин. Малий, середній бізнес та індивідуальні підприємці зможуть отримати стабільний бізнес, а відомі великі компанії – масштабувати діяльність та закріпити свої ринкові позиції.

     

    Асоціація франчайзингу України є членом Міжнародної Асоціації франчайзингу. Її завдання – представляти інтереси підприємців та їх операторів, які використовують франчайзингові договори, на урядовому рівні, надавати їм практичну допомогу при організації та просуванні на ринку.

     

    Читайте також:

     

    Відновлення інфраструктури України за допомогою інноваційних технологій: ІР офіс домовився про посилення партнерства з КНУБА

     

    IP дайджест Євроінтеграції: відстежуємо прогрес IP сфери на шляху України до ЄС

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає