Про новий інструмент боротьби з цифровим піратством WIPO Alert, підсумки інформаційної кампанії «ANTI-PIRACY: BOOKS», зміни у книговидавництві, механізми реагування на порушення прав інтелектуальної власності та їх захисту на маркетплейсах розповіли учасники сесії “Про нові практики ІР захисту: впроваджуємо найкраще” ІIІ Національного форуму з інтелектуальної власності та інновацій “INTELLECTUAL PROPERTY: LAW, ECONOMY, TECHNOLOGY”.
Владислав Білоцький
Заступник директора ІР офісу Владислав Білоцький, який модерував сесію, наголосив, що піратство та контрафакт шкодять національній економіці, стандартам якості, репутації держави на міжнародному ринку та порушують права інтелектуальної власності:
“Боротьба з цими негативними явищами є важливим та стратегічним елементом для вдосконалення системи IP захисту у контексті процесу інтеграції України з ЄС. І сьогодні ми поговоримо не тільки про нові інструменти IP захисту, а й про їх апробацію”.
Детальніше – у відеотрансляції IP LET FORUM 2024:
Цьогоріч Мінекономіки ухвалило наказ про затвердження порядку формування та ведення національного переліку вебсайтів, що викликають занепокоєння щодо дотримання прав інтелектуальної власності. У контексті цього Дмитро Гузій, в.о. начальника управління інтелектуальної власності та інновацій Міністерства економіки України, детально розповів про WIPO Alert – міжнародний чорний список (blacklist) вебсайтів, до яких є претензії від правовласників контенту і додатків.
Дмитро Гузій
“На сьогоднішній день процедура WIPO Alert вже існує і майже працює. Залишилися певні технічні моменти. Ми плануємо з наступного тижня сконтактувати з ВОІВ, отримати доступ Міністерства економіки України до технічних ресурсів ВОІВ, які стосуються ведення інструменту WIPO Alert безпосередньо на сайті ВОІВ”, – зауважив спікер.
Дмитро Гузій окреслив суть, механізм дії згаданого інструмента, нормативно-правове регулювання, процедуру.
Детальніше про WIPO Alert можна дізнатися за посиланням.
Олександра Косенко
Олександра Косенко, очільниця Центру спостереження з питань порушень прав інтелектуальної власності ІР офісу, поділилася першими результатами боротьби з піратством та підробками у книговидавництві з боку ІР офісу – підсумками проведення національної інформаційної кампанії проти піратства у сфері книговидавництва
ANTI-PIRACY: BOOKS, яку восени провів Центр разом з партнерами.
Під час кампанії були висвітлені такі теми:
Зокрема, за результатами кампанії тільки в соцмережі Instagram антипіратський контент кампанії “захопив” майже 17 тис. облікових записів, переглядів було майже 70 тис.
Більше цифр та фактів про інформаційну кампанію – у Звіті кампанії.
Юрій Марченко
“Скільки існує українська література, стільки й існує проблема піратства”, – так почав свій виступ Юрій Марченко, начальник відділу стратегічної роботи і аналітики Українського інституту книги. Він навів приклад видання першого твору сучасної української літератури – “Енеїди”, яка була видана не те, що без згоди, а й без відома Івана Котляревського.
Спікер висвітлив актуальні питання щодо технологічних рішень боротьби з піратством, економічних втрат видавців через контрафактну продукцію, навчання змалечку основам ІР етики, правового захисту від підробок.
Під час сесії йшлося про те, що удосконалення системи захисту IP прав неможливий без залучення до цього процесу й національного бізнесу, зокрема маркетплейсів, куди “приходять” продавці та покупці, які повинні дотримуватися правил IP культури.
У липні цього року ІР офіс почав співпрацю з OLX.UA, яка спрямована на боротьбу з контрафактом, створення нових сучасних інструментів для захисту IP прав в інтернеті, дослідження ринку, проведення консультацій та просвітницьких заходів.
Андрій Бічук
Про взаємодію, діалог з держорганами, правовласниками розповів Андрій Бічук, керівник юридичного департаменту OLX Україна:
“Такі платформи як наша певним чином є лакмусовим папірцем того, що відбувається в суспільстві, економіці. Будь-які події знаходять своє відображення на платформі, на якій користувачі генерують контент. Наприклад, почався ковід, з’явилися оголошення про маски, антисептики тощо. Тобто ми є своєрідним дзеркалом, насамперед – економічним”.
За словами Андрія Бічука, успіх у боротьбі з піратством полягає у певній синергії, взаємодії між правовласниками, державними органами і платформами електронної комерції: “Потяг захисту прав інтелектуальної власності буде рухатися тільки за таких умов”.
Керівник юридичного департаменту OLX Україна також розповів про те, що робить платформа для боротьби з випадками контрафакту, піратських товарів.
“Бачимо, що взаємодія, синергія стейкхолдерів IP сфери вже є і приносить позитивні результати. Тому давайте спільно рухатися у цьому напрямі співпраці”, – резюмував модератор сесії Владислав Білоцький.
Довідково:
Національний форум з інтелектуальної власності та інновацій – IP LET FORUM “INTELLECTUAL PROPERTY: LAW, ECONOMY, TECHNOLOGY” – відбувається вже втретє і збирає основних стейкхолдерів сфери інтелектуальної власності: представників законодавчої та виконавчої влади України, фахівців у сфері інтелектуальної власності, права та економіки, бізнесу, креативних та інноваційних індустрій, профільних асоціацій, міжнародних та національних експертів, науковців, винахідників, креаторів, майстрів народних промислів та всіх інших, хто цікавиться IP питаннями.
Організатори IP LET FORUM 2024 – Міністерство економіки України та ІР офіс. Захід відбуватиметься в рамках співпраці зі Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (WIPO).
Інформаційні партнери: Торгово-промислова палата України (ТПП України), Асоціація правників України (АПУ), Національна асоціація патентних повірених України (НАПА), Український альянс по боротьбі з підробками та піратством (УАПП). Медіа підтримку форуму надають LIGA 360, The Page, Speka, видання “Юридична практика” та “Юридична газета”.
Онлайн-трансляція IP LET FORUM 2024 – на YouTube-каналі ІР офісу.
Фото: Ілля Носик
Читайте також:
IP LET FORUM: як стимулювати підприємництво та розвиток українських брендів
IP LET FORUM 2024: як Україна інтегрується до ЄС у сфері інтелектуальної власності
Коментарів немає