Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • “IP&I: Як комерціалізувати інтелектуальну власність”: стратегічна онлайн-сесія для менеджерів з трансферу технологій
  29 Травня 2023 Коментарів немає Irena

  “IP&I: Як комерціалізувати інтелектуальну власність”: стратегічна онлайн-сесія для менеджерів з трансферу технологій

   

  Трансфер технологій для закладів освіти і науки, а також як на це впливає розширення мережі TISC в регіонах обговорювали під час стратегічної онлайн-сесії IP&I: Як комерціалізувати інтелектуальну власність” для менеджерів з трансферу технологій. 

   

  Під час заходу учасники напрацювали:

  • візію у напрямку трансферу технологій,
  • визначили, як трансфер технологій співвідноситься із місією університету та наукової установи,
  • побудували стратегію розвитку трансферу технологій для університетів та наукових установ.

   

  Розбудова інноваційної екосистеми неможлива без залучення університетів та наукових установ, – наголосила керівниця ІР офісу Олена Орлюк: 

   

  “Ми розпочали складну роботу з розбудови інноваційної екосистеми та започаткували певні кроки для покращення сучасного її стану. Важливо, що до нашої ініціативи долучаються представники закладів вищої освіти та наукових установ з усіх регіонів України. Права на інтелектуальну власність – це особливий вид прав, які дозволяють університетам чи науковим установам отримувати дохід за рахунок ліцензійних платежів, роялті тощо. Тому комерціалізація інтелектуальної власності є одним з ключових завдань IP офісу”. 

   

  Начальниця відділу розвитку мережі центрів підтримки технологій та інновацій (TISC) IP офісу Анастасія Ярмолюк закликала долучатись до мережі TISC в регіонах не лише заклади вищої освіти та наукові установи, а й інших учасників інноваційної екосистеми:

   

  “Ми бачимо подальшу нашу діяльність як Головного офісу TISC УКРНОІВІ у плідній співпраці через призму вирішення питань, які постають перед осередками TISC в регіонах. Тому для нас першочерговим завданням є розширення мережі центрів підтримки технологій та інновацій в регіонах, щоби географічно більш повно охопити нашими послугами винахідників, інноваторів, авторів, креаторів”.

   

  Начальниця відділу розвитку інноваційної екосистеми IP офісу Марина Зенова на заході представила проєкт логічної моделі.

   

  “Сьогодні заклади вищої освіти та наукові установи архізацікавлені у розвитку системи трансферу технологій. І лише спільними зусиллями можна досягти швидкого результату. Саме тому важливою є активна участь кожного. Ми прагнемо, щоби напрацьована логічна модель була робочою, та кожен заклад вищої освіти чи наукова установа змогли її адаптувати та використати у своїй діяльності” – зауважила Марина.

   

   

  Презентацію проєкту логічної моделі можна переглянути тут.

   

  Спільно з менеджерами з трансферу технологій сформулювали кінцеву мету, стратегічні й операційні цілі та завдання у напрямі трансферу технологій та визначили наступні кроки їх реалізації.

   

  Тож, планується здійснювати подальшу роботу над стратегічними цілями у фокус-групах і для цього менеджерам було запропоновано долучитись до однієї з таких груп.

   

  Приєднатися до фокус-групи можна за посиланням.

   

   

  Читайте також:

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає