Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Побудова ефективної моделі трансферу технологій: стратегічна сесія марафону IP&I стартувала з виступу Марини Зенової
    28 Квітня 2023 Коментарів немає Irena

    Побудова ефективної моделі трансферу технологій: стратегічна сесія марафону IP&I стартувала з виступу Марини Зенової

     

    У фокусі другого дня марафону IP&I – побудова логічної моделі розвитку трансферу технологій в закладах вищої освіти та наукових установах. Захід проходить у форматі стратегічної сесії за участю менеджерів з трансферу технологій, фахівців IP офісу та Інституту економіки та прогнозування НАН України.

     

    IP офіс презентує модель трансферу технологій, окреслює напрями розвитку мережі Центрів підтримки технологій та інновацій (TISC) в Україні. В свою чергу, учасники інноваційного процесу діляться досвідом, представляючи успішні кейси з трансферу технологій в українських університетах, та долучаються до роботи в групах із фасилітаторами, кінцевою метою якої є визначення стратегічних, операційних цілей та завдань за вказаним напрямом.

     

    Під час презентації моделі трансферу технологій начальник відділу розвитку інноваційної екосистеми Департаменту розвитку інноваційного та креативного секторів ІР офісу Марина Зенова підкреслила, що основним завданням сесії є побудова дієвої, а не декларативної моделі, яка буде працювати за конкретних обставин у конкретних закладах, використовуючи наявні на сьогодні ресурси. За основу цієї моделі взято досвід провідних зарубіжних університетів, зокрема з США.

     

     

    «У загальносвітовій практиці, як правило, інвестори зазвичай хочуть, щоб IP перебувало у власності стартап-компанії. Тому, якщо ми говоримо про університетський стартап, то розповсюдженою практикою, наприклад в США, є укладання ліцензійних договорів між університетом та стартапом, який створюється та розвивається на базі такого університету. Таким чином, університет отримує роялті, які він може спрямовувати в подальшому на дослідження, розвиток інноваційної діяльності та трансферу технологій», – зауважила Марина Зенова.

     

    Презентація моделі трансферу технологій із рекомендаціями від IP офісу доступна за посиланням.

     

    «Одне з ключових завдань у найближчій перспективі – створення ком’юніті менеджерів з трансферу технологій, в якому на постійній основі буде проводитися навчання та нетворкінг-сесії, спрямовані на налагодження комунікацій, виявлення проблем на місцях та надання допомоги для їхнього вирішення від IP офісу», – підсумувала Марина Зенова.

     

    Довідково:

     

    Марафон IP&I: «Як комерціалізувати інтелектуальну власність», організований IP офісом за підтримки iHUB до Міжнародного дня інтелектуальної власності, проходить 27-28 квітня в офлайн-режимі в Києві. У заході беруть участь представники інноваційного процесу від держави, науки та бізнесу: фахівці IP офісу та профільних міністерств (Мінекономіки, МОН, Міноборони), освітніх та науково-дослідницьких закладів, Українського фонду стартапів, професійних та бізнес-асоціацій тощо.

     

    Читайте також:

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає