Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • IP Connecting Students: “Авторське право в університеті” для львівських студентів
  04 Травня 2023 Коментарів немає Irena

  IP Connecting Students: “Авторське право в університеті” для львівських студентів

   

  Захист авторського права під час повномасштабної війни та як штучний інтелект змінить світ – про це говорили представники ІР офісу зі студентами Львівського національного університету природокористування у межах проєкту IP Connecting Students.

   

  Захід мав назву “Авторське право в університеті” і його метою було поглиблення знань з інтелектуальної власності та надання відповідей на ті питання, що є актуальними для студентів закладів вищої освіти.

   

  Спікерами виступили:

  • Ольга Кулініч, начальниця Департаменту “Академія інтелектуальної власності» ІР офісу, докторка юридичних наук, доцентка;
  • Ольга Кронда, фахівець з інтелектуальної власності 1 категорії Департаменту “Академія інтелектуальної власності» ІР офісу, кандидатка юридичних наук, доцентка.

   

  Теми обговорення:

  • важливість авторського права;
  • твір як об’єкт правової охорони;
  • комерціалізація прав на твори та їх структурні елементи;
  • академічна доброчесність та її порушення;
  • штучний інтелект та авторське право.

   

  Найбільшу зацікавленість у студентів викликали питання, повʼязані зі штучним інтелектом.

   

  Штучний інтелект може змінити світ, і ми вже маємо велику кількість цікавих та спірних кейсів щодо його застосування у різноманітних галузях. Але треба пам’ятати, що авторське право залишається вкрай важливим елементом цього світу. Тому майбутні фахівці повинні бути уважними і зберігати баланс між технологічним прогресом та захистом прав інтелектуальної власності та повагою до прав інших творців. Це буде запорукою розвитку гармонійного, прогресивного правового суспільства”, – підкреслила Ольга Кулініч.

   

  Ольга Кулініч

   

  Оскільки ключовою темою заходу стало авторське право у вишах, окремо торкнулись питань академічної доброчесності.

   

  Ми не повинні забувати про академічну доброчесність, якою повинні керуватися всі учасники освітнього процесу. Академічна доброчесність – це не лише правила та положення, але й етичні принципи, що стосуються як науковців так і студентів. Її порушення може завдати шкоди не тільки нашій репутації, але й довірі до науки в цілому. Тож варто пам’ятати, що дотримання академічної доброчесності – це необхідна складова успіху в будь-якій науковій галузі”, – наголосила Ольга Кронда.

   

  Ольга Кронда

   

  Довідково:

   

  IP Connecting Students – серія заходів для закладів вищої освіти, метою яких є поглиблення знань з інтелектуальної власності та надання відповідей на актуальні питання, які виникають у студентів українських вишів стосовно ІР.

   

  Для проведення заходу з актуальною для вас темою у вашому навчальному закладі залишайте запит за лінком.

   

  Більше матеріалів про проєкт IP Connecting Students – тут.

   

  Читайте також:

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає