26 квітня 2023 року в рамках Всеукраїнської просвітницької кампанії до Міжнародного дня інтелектуальної власності відбувся захід “Жінки та інтелектуальна власність: каталізатор інновацій і творчості”.
Цьогорічний захід пройшов за участю студентів і викладачів шести відомих українських університетів у рамках проєкту IP Connecting Students, який реалізує IP офіс.
З вітальним словом виступила очільниця IP офісу, докторка юридичних наук, професорка, академік НАПрН України Олена Орлюк:
“Інтелект, творчість, винахідництво, креатив, розвиток — це все саме про майбутнє України і про те, наскільки ми сьогодні професійно можемо забезпечувати цю сферу та наскільки можемо бути ініціаторами і підтримувати власні розробки, вміти їх комерціалізувати, захищати. Адже від цього, насамперед, залежить інноваційне майбутнє України і те, яку державу ми хочемо бачити в майбутньому”.
Як зазначила очільниця IP офісу, тематика цього року, обрана Всесвітньою організацією інтелектуальної власності – про жінок-винахідниць, є дуже актуальною. Бо жіноча творчість є справжньою рушійною силою розвитку суспільства.
Під час зустрічі обговорили актуальність та важливість інтелектуальної власності для сфери розвитку економіки України, а також:
Спікерами заходу виступили:
Так, Ольга Кулініч зазначила:
“Інструменти сфери інтелектуальної власності відіграють важливу роль у побудові та охороні власного бренду, адже вони надають можливість комерціалізувати власні атрибути особистості та забезпечити індивідуалізацію в обраній сфері діяльності. Це дозволяє жінкам-творцям сприяти масштабуванню своєї діяльності та посилити репутацію в сфері креативності та бізнесу”.
В свою чергу Ольга Кронда підкреслила, що правова охорона позначень воєнного часу та їх реєстрації як торговельної марки не повинна перешкоджати збереженню почуття суспільної моралі під час війни. На сьогоднішній день подають на реєстрацію позначення, які можуть бути безцінними з точки зору брендингу та маркетингу, проте вони не є припустимими з точки зору суспільної моралі.
“Ми повинні проявляти повагу і співчуття до тих, хто боронить нашу країну, кого безпосередньо зачіпає війна та не дозволяти спекулювати бізнесу темою війни. Необхідно забезпечувати належний баланс між захистом інтелектуальної власності та захистом суспільних інтересів”, – зазначила представниця IP офісу.
Довідково:
Всеукраїнська просвітницька кампанія до Міжнародного дня інтелектуальної власності реалізується Департаментом “Академія інтелектуальної власності” та Департаментом розвитку інноваційного та креативного секторів IP офісу спільно з Науково-освітнім центром з інтелектуальної власності та Кафедрою інтелектуальної власності та інформаційного права інституту права КНУ.
У цьогорічному заході взяли участь студенти та представники наступних вишів:
Читайте також:
Коментарів немає