Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Інвестиції в український IT-сектор та інновації: проведено міжнародну конференцію Invest in Bravery.IT за участю IP офісу
  20 Квітня 2023 Коментарів немає Irena

  Інвестиції в український IT-сектор та інновації: проведено міжнародну конференцію Invest in Bravery.IT за участю IP офісу

   

  Світ має бачити, що українські винахідники та інноватори, зокрема, у секторах IT та високих технологій, попри війну залишаються продуктивними та активно співпрацюють з міжнародними партнерами. На цьому представники IP офісу наголосили під час міжнародної конференції Invest in Bravery.IT.

   

  У заході, який пройшов у Києві в офлайн-форматі, взяли участь міжнародні інвестори, представники бізнес-спільноти, а також керівники провідних технологічних компаній.

   

   

  В ході виступу в панельній дискусії «Технології як майбутнє безпеки України» очільниця відділу розвитку інноваційної екосистеми Департаменту розвитку інноваційного та креативного секторів IP офісу Марина Зенова зосередилася на важливості забезпечення охорони IP, здійсненні трансферу технологій в Україні, розповіла про інструменти забезпечення конфіденційності наукових досліджень, а також механізми захисту інтелектуальної власності.

   

  “Перше, що важливо, – зберігати конфіденційність при проведенні досліджень та розробок. Наступне – ідентифікувати їхній результат як об’єкт інтелектуальної власності. Для цього університет або наукова установа можуть застосовувати власну IP політику, в якій визначаються основні аспекти управління інтелектуальною власністю. Важливу роль у цьому процесі відіграють інноваційні структури, зокрема офіси трансферу технологій, Центри підтримки технологій та інновацій (TISC), стартап-школи, інкубатори, акселератори та наукові парки. За допомогою цих структур університети надають широкий спектр послуг з управління IP”, – зауважила Марина Зенова.

   

   

  Представниця українського IP офІсу також наголосила на важливості розробки та затвердження IP стратегії для підприємств та стартапів. З-поміж іншого в стратегії відображаються:

  • питання формування портфеля інноваційних продуктів,
  • окреслення складників стартапу (технічна, графічна, текстова, аудіовізуальна частини),
  • забезпечення правової охорони та запобігання порушенню прав інтелектуальної власності третіх осіб,
  • пошук шляхів комерціалізації.

   

  Окремо було акцентовано на важливості підвищення свідомості та знань про охорону, захист та комерціалізацію інтелектуальної власності в університетах, науково-дослідницьких установах та на підприємствах.

   

   

  Читайте також:

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає