Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Ратифікація Марракеського договору в Україні: ВОІВ передані усі необхідні документи
    26 Червня 2023 Коментарів немає Irena

    Ратифікація Марракеського договору в Україні: ВОІВ передані усі необхідні документи

     

    Марракеський договір, який передбачає полегшений доступ до друкованих творів для людей з вадами зору, набуває чинності в Україні 8 вересня 2023 року. Держава передала на зберігання Всесвітній організації інтелектуальної власності (ВОІВ) все необхідне про приєднання до цього міжнародного документу 8 червня 2023 року.

     

    Марракеський договір є частиною зводу міжнародних договорів з авторського права, адміністративні функції яких виконує ВОІВ. Його було ухвалено 27 червня 2013 року.

     

    Мета – встановлення ряду обов’язкових обмежень і винятків з авторського права, щоб полегшити доступ осіб з порушеннями зору або іншими обмеженнями до друкованої інформації та публікувати примірники творів у доступних форматах (плоско–друковані книги, літературу, видану шрифтом Брайля, рельєфно-графічні посібники та озвучена література тощо).

     

    Для України надзвичайно важливо доєднатись до такого міжнародного документу, – наголосила очільниця ІР офісу Олена Орлюк:

     

    «Ефективна робота Української системи інтелектуальної власності має не лише формувати сучасне та комфортне середовище для інноваційного розвитку держави, а й працювати на користь суспільства, особливо для вразливих верств населення».

     

    Верховна Рада ратифікувала Маракеський договір законом «Про авторське право і суміжні права» від 01.12.2022 (№ 2811-IX), який набув чинності 01.01.2023 року. Саме стаття 23 імпелементує положення Марракеського договору та встановлює способи та умови вільного використання творів в інтересах осіб з обмеженими можливостями сприйняття друкованої інформації через інвалідність.

     

    Марракеський договір ратифікували вже 95 країн. Вони зобов’язані привести своє національне авторське законодавство у відповідність з ключовими умовами документу та забезпечити можливість робити копії творів захищених авторським правом без дозволу правовласників у форматах, доступних для осіб з порушеннями зору.

     

    Довідково:

     

    ВОІВ повідомляє, що лише 10 % усіх опублікованих матеріалів доступні у форматах для людей з порушеннями зору. Хоча за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, порушення зору мають 2.2 млрд людей в усьому світі (більше 25 %).

     

    Читайте також:

     

    ВОІВ опублікувала звіт про допомогу та підтримку Україні та вплив війни на інноваційний і креативний сектори та систему ІВ

     

    Освіта в IP-сфері: 5 безоплатних курсів для митців, підприємців та всіх, хто прагне підвищити цінність нематеріальних активів

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає