Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • «Мавка. Лісова пісня»: переосмислення літературної спадщини та ІВ (презентація уроку)
    19 Червня 2023 Коментарів немає Irena

    «Мавка. Лісова пісня»: переосмислення літературної спадщини та ІВ (презентація уроку)

     

    Що захищається авторським правом при екранізації класичних творів літератури на прикладі «Лісової пісні» Лесі Українки? Як Мавка, героїня анімаційної стрічки від Animagrad (FILM.UA Group),  стала торговельною маркою? Яким чином голос і міміка анімованих персонажів мають правову охорону? Чому цукерки, сухі сніданки і йогурт з Мавкою — це колаборації, а деякі магазини у соцмережах — це вже незаконне використання?

     

    Відповіді на всі ці запитання знайдете у матеріалах для уроку «Мавка. Лісова пісня: творче переосмислення літературної спадщини Лесі Українки» від Академії інтелектуальної власності IP офісу. Заняття-презентацію підготовано в межах просвітницької кампанії до Міжнародного дня інтелектуальної власності, присвяченого жінкам в ІВ.

     

    Ця частина просвітницької кампанії здійснюється у творчій колаборації IP офісу зі студією Animagrad (FILM.UA Group).

     

    Щоб ознайомитись з презентацією, клікніть на її обкладинку

     

    Під час цього уроку на прикладі творчості української письменниці Лесі Українки діти долучаться до захоплюючих можливостей і сили творчості та матимуть змогу осягнути вічність цінностей, закладених у творах, різноманітність авторських поглядів та творчих перевтілень ідей на прикладі драми-феєрії «Лісова пісня». Адже твори Лесі Українки втілені у понад 10 фільмах, 20 виставах, 4 радіовиставах, 5 радіокнигах, 5 піснях.

     

    Завдання і цілі уроку:

    • виховання молодого покоління з якісно новим уявленням про культуру поведінки щодо результатів інтелектуальної, творчої діяльності та поваги до прав творців;
    • популяризація знань про інтелектуальну власність, про її важливість та значення для кожного з нас.
    • дати дітям розуміння, що їхні ідеї та творчість мають невід’ємну цінність і їх необхідно охороняти;
    • показати, що якщо вони вимагають від інших поважати свої права як творців, то відповідно також повинні поважати ідеї та творчість інших;
    • дати уявлення про базові поняття, пов’язані з питаннями інтелектуальної власності: авторське право, торговельна марка, ліцензійний договір тощо.

     

    «Творчість розвиває дитячу уяву і заохочує дитину мислити за межами того, що вже існує. Це неймовірний спосіб ознайомлення як зі світом, так і з собою. І саме на прикладі творчості талановитої української письменниці Лесі Українки команда Академії інтелектуальної власності хоче долучити вас до можливостей сили творчості та продемонструвати вічність цінностей, закладених у творах, різноманітність авторських поглядів та творчих перевтілень ідей на прикладі драми-феєрії «Лісова пісня». Сенси, закладені в творах Лесі Українки, живуть і досі, а герої її творів отримують нові втілення», — наголосила Ольга Кулініч, начальниця Департаменту «Академія інтелектуальної власності» IP офісу. 

     

    Інструкції для проведення відкритого уроку, необхідні графічні матеріали, рекомендації та додатки надає Академія інтелектуальної власності IP офісу.

     

    Щоб долучитись до просвітницької кампанії, виконайте наступні пункти:

     

    IP Day 2023
    Долучитися до кампанії “IP Day 2023”

     

    Читайте також:

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає