Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Україна вивчає можливості охорони традиційних знань механізмами права інтелектуальної власності, — Олена Орлюк 
    29 Вересня 2023 Коментарів немає Irena

    Україна вивчає можливості охорони традиційних знань механізмами права інтелектуальної власності, — Олена Орлюк 

     

    Україна має захищати свої традиційні знання і культурну спадщину від агресора і паралельно популяризовувати це на міжнародному рівні. На цьому наголосила очільниця ІР офісу Олена Орлюк за підсумками презентації міжнародної промокампанії «Етніка: українські народні художні промисли».

     

    «У сфері інтелектуальної власності є такі поняття, як традиційні знання та традиційні вираження культури. Це та історична спадщина, яка набувалася корінними народами віками. У світі триває дискусія щодо того, чи мають традиційні знання охоронятися саме механізмами права інтелектуальної власності. Україна ретельно вивчає це питання, тому що ми чудово розуміємо, яку цінність для України мають сталі традиції, звичаї, знання та практики нашого народу. 

     

    Передусім ми маємо захистити наші традиційні знання ще й від агресора, адже він робить все для того, аби стерти самобутню українську айдентику. Але також ми маємо популяризувати нашу історичну спадщину на міжнародному рівні, враховуючи безпрецедентний інтерес світу до України в цих надскладних для нас умовах, коли виборюємо право на своє існування, право на свою незалежність, право на свій розвиток», – переконана очільниця ІР офісу.

     

    Під час міжнародної промокампанії «Етніка: українські народні художні промисли» представлено листівки та відеоролики про традиції косівської мальованої кераміки, гутництва, решетилівської вишивки «білим по білому» та писанкарства. Матеріали створені українською і англійською мовами.

     

    Фото: Uhov Filming Company

     

    Чотири нові ролики проєкту стали яскравим підсумком унікальної презентації. Відео вже доступні до перегляду:

     

    Довідково:

     

    Промокампанія «Етніка: українські народні художні промисли», драйвером якої виступила Уляна Хром’як, створена з метою посилити міжнародний імідж України як незалежної держави, яка має стародавні традиції і є невід’ємною частиною європейської та світової культурної спадщини.

     

    Олена Орлюк та Уляна Хром’як

     

    Проєкт реалізовано за партнерства:

    • Міністерства культури та інформаційної політики України;
    • Українського центру культурних досліджень, проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» SURGe, що фінансується Урядом Канади;
    • FILM.UA Group.

     

     

    Читайте також:

     

    Про нові сервіси і принципи роботи IP офісу: Олена Орлюк в проєкті «Просто про IP та інновації»

     

    Форум IP&I management: Як комерціалізувати свій інноваційний продукт та заробляти?

     

    IP&I Hub – це нові інструменти розкриття потенціалу винахідників, – Микола Потоцький на «StartUp – way to success»

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає